Zaz se vrací. Zazpívá na Colours of Ostrava 2014

Redakce

Francouzská šansoniérka ulice Zaz se po dvou letech vrací na Colours of Ostrava (17. – 20. 7. 2014). S sebou přiveze aktuální druhou desku Recto Verso a také zkušenost s výstupem na Mont Blanc, kde zahrála svůj hit Je Veux.

Poslechněte si Zaz v Youradiu
Další potvrzení účastníci Colours 2014: Robert Plant & The Sensational Space Shifters, Les Tambours du Bronx, MGMT

„Jsou návraty, které potěší. A jsou návraty, které rozpálí srdce a nedají spát. K těm druhým určitě patří Zaz, která se stala neoficiální hlavní hvězdou prvního ročníku Colours v novém areálu v Dolních Vítkovicích. Nadchla nás i diváky energií, bezprostředností a především hudbou. Od té doby jsme neustále dostávali prosby o její návrat. Jsme rádi, že návštěvníkům i sobě toto přání můžeme splnit a že sama zpěvačka vybrala z velkého množství tuzemských nabídek náš festival, na který ráda vzpomíná,“ říká ředitelka Zlata Holušová.

Zaz, vlastním jménem Isabelle Geffroy, zpívá odmalička, studovala na hudební škole a obdivuje Boba Marleyho, Ellu Fitzgerald, Richarda Bonu a Bobby McFerrina. „Nevyjela bych na cestu bez jeho alba Don’t Worry, Be Happy,“ tvrdí.

Od roku 2001 prošla nejrůznějšími bluesovými a jazzovými kapelami, s nimiž vystupovala v nočním po barech i na horku na ulici. Zpívala vlastní písničky, ale také to nejlepší od Edith Piaf, Serge Gainsbourga, Charlese Aznavoura, z latin jazzu nebo amerického blues. V roce 2006 se vrátila do Paříže a tři roky na to vyhrála zpěváckou soutěž mladých talentů. První eponymní desku vydala a v roce 2010. (sli)