Zaz, Simple Plan, The Subways – další kapely na festivalech

Redakce

Letní festivaly hlásí další posily.

Na Colours of Ostrava dorazí skvělá francouzská písničkářka Zaz, která si v České republice odzpívá – podobně jako dříve ohlášení Antony and the Johnsons – premiéru. Přiveze s sebou deskou Zaz, která u nás vyšla loni. Zaz se říká nová Edith Piaf, v jejích písničkách slyšíte pouliční šraml, pop, swing, cikánský jazz, radost i odhodlání. "Miluji zpívání. Je mi jedno, jestli na předměstí, nebo před deseti tisíci lidí," dodává dvaatřicetiletá zpěvačka, vlastním jménem Isabelle Geffroy. Její klip Je vaix si na YouTube pustilo více než 5 milionu lidí.

Do Hradce Králové na Rock for People dorazí staří známí The Subways a britští indie rockeři The Kooks, kteří se na akci představili už v roce 2009. Subways přivezou novou desku Money And Celebrity, The Kooks, již se pojmenovali podle skladby od Davida Bowieho, vydali v roce 2011 album Junk of the Heart.

Prague City Festival pak na 29. června 2012 hlásí Simple Plan a The All-American Rejects, které časopis Billboard zařadil mezi 200 nejlepších umělců poslední dekády. Přivézt by měli nové album Kids In the Streets, které vychází 26. března. Minulý týden se dostalo ven video k pilotnímu singlu Beekeeper´s Daughter. (sli)