Zázračný Mirin Dajo: Probodával si tělo a nic mu nebylo

mim

Arnold Gerrit Henskes (1912 – 1948), známý pod pseudonymem Mirin Dajo, byl dánský umělec, který se probodával různými předměty, polykal žiletky a nic se mu nestalo. Co dokázalo jeho tělo, je dodnes záhadou.

Když mu bylo Kristových 33 let, zjistil, že má nezranitelné tělo, píše web Extrastory.cz. Přestěhoval se tedy do Amsterdamu, kde si po hospodách vydělával předváděním.

Propichoval se ostrými předměty a nic se mu nestalo. Později mu začal pomáhat asistent, který ho probodával meči. S předměty v těle se umělec dokázal i pohybovat. Pak si meč jen vyndal, na chvíli zamáčknul ránu a bylo to.

Muž samozřejmě neunikl pozornosti vědců, kteří chtěli dokázat, že nějak podvádí. K jejich překvapení se ale pletli. V experimentu se propíchnutý Mirin nechal zrentgenovat a výsledek byl šokující. Jeho ledvina a játra byly probodeny a jemu nic nebylo!

Každý normální člověk by taková zranění nepřežil. Celý svět nad jeho schpnostmi jen kroutil hlavou. Artista tvrdil, že slyší hlasy svých strážných andělů, kteří mu radí, co má dělat. Už jako malý prý zažíval paranormální jevy.
Jak nakonec zemřel?  11. května roku 1948 spolkl dlouhou ocelovou jehlu. Za dva dny si ji nechal chirurgicky odstranit. Deset dní po propuštění z nemocnice upadl do transu. Za tři dny zemřel.