Zdravotní benefity, které přináší ananas

Redakce

Ananas je sladké a šťavnaté ovoce, které pomáhá spalovat tuky v těle a ještě něco tohle tropické ovoce dokáže. Má totiž silné zdravotní benefity a může tělu pomoci bojovat s chronickým onemocněním, včetně rakoviny a zánětlivých stavů. Jaké další benefity má?

  1. Prevence rakoviny

Ananas je bohatý na antioxidanty a vitamín C, které mohou pomoci posílit tělo a chránit jej před rakovinou. Flavonoidy, bromelain a další antioxidanty jsou důležitými komponenty, které dokáží bránit tělo před vznikem rakoviny. Navíc mangan, který obsahuje, pomáhá řešit volné radikály v organismu, které jsou zodpovědné za řadu různých druhů rakoviny.

  1. Trávení

Pokud vás trápí špatné zažívání, tak ananas může být nejlepším přítelem vašeho žaludku, protože je bohatým zdrojem jak rozpustné, tak nerozpustné vlákniny, která pomáhá chránit před zácpou a průjmem.

  1. Krevní oběh

Ananas má další zdravotní přínos, protože je bohatým zdrojem mědi, která je potřebná pro tvorbu červených krvinek. Červené krvinky jsou potřebné k okysličování různých orgánů těla a poskytují kognitivní zdravotní výhody.

  1. Ústa

Pokud hledáte přirozený způsob, jak posílit zdraví ústní dutiny, tak ananas může být odpovědí. Obsahuje stahující vlastnosti, které pomáhají v posilování dásní. Nezapomeňte na antioxidační vlastnosti, které mohou pomoci chránit ústa pře rakovinou dutiny ústní.

  1. Kašel

Kdo by to byl řekl, že zrovna ananas dokáže být skvělým pomocníkem na kašel? My rozhodně ne. Toto ovoce je plné vitamínu C, který posiluje imunitní systém a obsahuje důležitý enzym zvaný bromelain. Ten je známý tím, že pomáhá snižovat produkci hlenu, který se objevuje v dutinách a dýchacích cestách. Tento enzym má protizánětlivý účinek a dokáže bojovat s infekcemi a bakteriemi.

  1. Kosti

Možná by vás nikdy ani nenapadlo, že ananas může mít něco společného s kostmi, ale má. Vysoké množství manganu, které obsahuje, posiluje kosti a pomáhá v jejich růstu.

5 malých zvyků s velkým efektem na život

Nejkrásnější dobrovolné hasičky Česka a Slovenska se svlékly!