Zdravotní stav Michala Hrůzy se zlepšuje, pomáhá mu logopedka

Redakce

Zdravotní stav zpěváka a skladatele Michala Hrůzy, který byl před časem surově zbit na Stodolní ulici, v bezvědomí převezen do nemocnice a poté kvůli krvácení do mozku operován, se zlepšuje. Dál se léčí v Ostravě. Jak potvrdila manažerka Martina Tůmová, zpěvák nyní spolupracuje s logopedkou. „Pokroky v léčbě Michala Hrůzy jsou patrné. Nadále zůstává pacientem Ostravské městské nemocnice, kde je v rámci poúrazové rekonvalescence v péči terapeuta a logopedkou,“ řekla. 

Michal Hrůza 16. července vystupoval na ostravském Festivalu v ulicích. Po koncertě trávil čas s přáteli v jednom z barů ve Stodolní ulici. V podniku zůstal ale po půlnoci sám. Později se pak na ulici dostal do konfliktu se dvěma mladíky ve věku 18 a 19 let. Podle dostupných informací se rvali mezi sebou a Hrůza je chtěl uklidnit. Když se rozhodl zavolat policii, oba zaútočili na něj. Zpěvák skončil s krvácením do mozku a v bezvědomí v Ostravské městské nemocnici. Tam se podrobil operaci a byl udržován v umělém spánku. Jeho manažerka 29. července potvrdila, že byl probuzen.

Policie oba mladíky z útoku obvinila po několika dnech. Skončili ve vazbě. Uvedli, že všeho litují. Tvrdí ale, že si nic nepamatují. (kač)