Ze zákulisí S čerty nejsou žerty: Kdo dostal do postele Adélku?

Redakce

Během natáčení pohádky S čerty nejsou žerty to v zákulisí pěkně jiskřilo! „Ondra Vetchý a Mirek Dlouhý – velcí kamarádi už od konzervatoře, byli ve věku, kdy si dělali zářezy. Holky po nich šílely, mohli mít každou, na kterou si ukázali. V té době soutěžili, kdo bude mít lepší skóre, kdo jich víc sbalí. A když se na scéně objevila Monika Pelcová, tedy Adélka, které bylo šestnáct let, bylo o zábavu postaráno… Krásná kořist! Ondra i Mirek zbystřili, kdo bude první,“ vyprávěla webu Ahaonline.cz herečka Dana Bartůňková, která v pohádce hrála princeznu Angelínu. Pelcové tenkrát bylo šestnáct let, Bartůňkové dvacet osm.

„Tak snadné to kluci ale neměli. Monika byla samozřejmě ještě panna, cudná a nezkažená dívenka z Olomouce. Taková panenka. Navíc neherečka, takže byla celou dobu pod dohledem tatínka, který tam pobýval celou dobu na natáčení s ní. Holka se celou dobu držela, ale jeden večer tam zůstala sama a… Prostě to tatínek neuhlídal,“ smála se Dana. Vyhrál Dlouhý.

„Pro Mirka to byla jen letní filmová láska. Holek měl spousty. Jenže Monika se do něho bláznivě zamilovala. Byla to její první a tudíž největší láska, taková, na kterou se nezapomíná. Když Mirek zemřel, strašně ji to sebralo, brečela, jako když jí zemře maminka. Byla i na pohřbu, ještě mi uplakaná z auta volala, že neví, kde jsou Olšany, jestli bych ji nenavigovala,“ pokračovala Bartůňková.