Zemřel herec Robin Williams, terapeut z filmu Dobrý Will Hunting

Redakce

Zemřel americký oscarový herec a komik Robin Williams (63). Policie jej našla mrtvého v jeho domě. Vzhledem k dlouhodobým potížím psychiatrického rázu se hovoří o sebevraždě.

Williams studoval před herectvím politologii. Prvního Oscara získal v roce 1987 za roli ve filmu Dobré ráno, Vietname. Další nominaci mu přinesla o dva roky později dramatická role ve filmu Společnost mrtvých básníků a v roce 1991 úloha bezdomovce ve snímku Král rybář. Nezapomenutelný byl i v populární komedii Mrs. Doubtfire – Táta v sukni (1993). Oscara získal o čtyři roky později za roli terapeuta v psychologickém dramatu Dobrý Will Hunting. Slávu si vydobyl i v oblíbených televizních seriálech.

Nad ztrátou Williamse smutní i prezident Barack Obama, který již vyjádřil soustrast příbuzným, režisér Steven Spielberg anebo televizní moderátor Jay Leno.

Herec, který v poslední době bojoval s návykovými látkami, byl v červenci přijat na kliniku pro osoby léčící se ze závislosti ve státě Minnesota. Podle jeho přátel ale v té době nebral žádné drogy a neholdoval ani alkoholu. Léčil se údajně z workoholismu.  (red)

http://www.youtube.com/watch?v=9iRMJHsPyF0