Zemřel zpěvák Pavel Bobek

Redakce

Ve věku 76 let zemřel dnes v Praze po dlouhé těžké nemoci zpěvák Pavel Bobek, fanoušek Ameriky, country a Johnnyho Cashe.

Mezi největší hity Pavla Bobka patřily písně Oh, Ruby, nechtěj mi lásku brát (Ruby, Don’t Take Your Love To Town), Veď mě dál, cesto má (Take Me Home, Country Roads) či duet s Marií Rottrovou S tím bláznem si nic nezačínej (Don’t Fall In Love With A Dreamer).

Přestože před osmi lety strávil dva týdny v umělém spánku a po vážné nemoci téměř přišel o hlas, vrátil se na pódia a loni v květnu vydal nové album Kruhy s coververzemi svých oblíbenců jako Eric Clapton nebo Kris Kristofferson. Přispěl na ni i několika texty.

Poslechněte si Pavla Bobka v Youradiu

Bobek se narodil 16. září 1937 v Praze. Vystudoval Fakultu architektury a pozemního stavitelství ČVUT v Praze, kde se seznámil s Janem Kaplickým či Evou Jiřičnou. Začátkem 60. let hostoval v řadě bigbeatových skupin, v letech 1963 až 1965 byl zpěvákem skupiny Olympic, od roku 1966 vystupoval s Country Beatem Jiřího Brabce. O rok později se stal stálým členem divadla Semafor, kde působil 23 let.

První singl mu vyšel v roce 1964, premiérové album s názvem Veď mě dál, cesto má o 15 let později. Druhé video je z jednoho z posledních Bobkových vystoupení na loňských Andělech. V roce 2012 také Bobek vstoupil do Síně slávy. (sli)

http://www.youtube.com/watch?v=2uHJzwLb1gI