Zemřela dcera Boba Geldofa Peaches, bylo jí 25 let

Redakce

Ve 25 letech včera zemřela britská televizní moderátorka a dcera zpěváka Boba Geldofa Peaches. Informoval o tom server BBC News, který s odvoláním na policii napsal, že smrt mladé ženy byla náhlá a zatím není jasné, co ji způsobilo. Podle BBC Geldofová zemřela ve svém domě poblíž Wrothamu v hrabství Kent.

Bob Geldof vydal k smrtí své dcery prohlášení: "Je to strašná bolest. Byla to ta nejzábavnější, nejvtipnější a nejdivočejší holka, kterou jsem znal."

Peaches Geldofová byla druhorozená dcera Geldofa a jeho zesnulé manželky, modelky, moderátorky a publicistky Pauly Yatesové. Yatesová zemřela v 41 letech v roce 2000 na předávkování heroinem. Geldofová byla vdaná za hudebníka Thomase Cohena, s nímž měla dva malé syny.

Kariéru v médiích zahájila už v 15 letech, kdy začala psát sloupky pro časopis Elle. Později spolupracovala jako autorka s dalšími periodiky a moderovala v televizi, byla rovněž příležitostnou modelkou a DJ. V Británii byla známá i díky neustávajícímu zájmu bulvárních médií.

Dvaašedesátiletý Geldof se proslavil v 70. letech jako člen punkrockové skupiny The Boomtown Rats (s hitem I Don´t Like Mondays) a později jako pořadatel obřích charitativních koncertů Live Aid a Live 8. Britská královna Alžběta II. ho v roce 1986 pasovala na rytíře, byl rovněž navržen na Nobelovu cenu za mír. (sli)