Zemřela Deborah, dívka z hitu Disco 2000 skupiny Pulp

Redakce

Ve věku 51 zemřela 30. prosince 2014 po boji se zhoubným mnohočetným myelomem Deborah Boneová, žena, která inspirovala jeden z největších hitů skupiny Pulp Disco 2000.

Jarvis Cocker, frontman Pulp, se s Deborah Boneovou seznámil v Sheffieldu, kde oba v těsném sousedství vyrůstali. Deborah se pak v deseti letech s rodiči odstěhovala do jiného města. V písničce Disco 2000 o ní Cocker mimo jiné zpívá: „well we were born within an hour of each other/our mothers said we could be sister and brother/your name was Deborah/Deborah. It never suited ya“ a přemýšlí, jaké by to bylo, kdyby se znovu setkali po letech. V písničce zmiňuje jako místo srazu Goodwin Fountain v centru Sheffieldu, jak ovšem Deborah potvrdila, k onomu setkání nikdy nedošlo.

Boneová se celý život věnovala práci s postiženými lidmi, za niž získala mnoho cen, a zemřela jen několik hodin před obdržením Řádu britského impéria. Zůstal po ní manžel, dvě dcery a tříletý vnuk. O nemoci a velmi statečném boji s ní si Deborah vedla blog. (red)