Žhavá jízda na vysokých podpatcích


Především mužskou část obecenstva v pražské Tesla aréně potěšilo pět dračic, které si říkají Pussycat Dolls. Nicole Scherzinger, Melody Thornton, Ashley Roberts, Jessica Sutta a Kimberly Wyatt v blyštivých sukýnkách a na vysokých podpatcích nabídly převážně taneční show s mnoha vizuálními efekty. Zpěvu však bylo poskrovnu.

Pussycat Dolls přivezly do Prahy v rámci světového turné jiný formát vystoupení, než je v tuzemsku obvyklé. Na dvoupatrovém pódiu řádilo pět slečinek, jejímiž společníky byli pouze dva bubeníci a pětice pomocných tanečníků. Stejně jako na obalu poslední desky Doll Domination se objevily v sedlech mohutných nablýskaných motorek. Oproti předpokladům však odstartovaly velice pozvolna písní Takin‘ All Over The World.

Nicole hudební oporou

Pussycat Dolls vznikly jako taneční skupina, teprve později přidaly do svých vystoupení i zpěv.Nicole Scherzinger, jejímž přítelem je mistr světa formule 1 Lewis Hamilton, hned v začátku sobotního pražského koncertu naznačila, že bude hlavní hudební oporou. Sama zvládla i skladbu Halo, kterou normálně zpívá s celou skupinou. V průběhu večera dostaly prostor pro sólové vystoupení i další členky skupiny ve skladbách z bonusového disku k albu Doll Domination. Ashley, Kimberly a Jessica předvedly téměř totožné pěvecké výkony, obalené načechraným playbackem. Velice pronikavým zpěvem na sebe upozornila Melody, jejíž hlas se nejednou bez varování zařízl do ušních bubínků posluchačů.

Převažoval vizuální dojem

Všem prohřeškům na sluchových orgánech vydala odpustky zraková ústrojí diváků. Pětice Američanek potvrdila, a to nejen kroucením zadečků, že její parketa byla, je a bude tanec. Nabídla taneční choreografii na úrovni, dokázala zaplnit veškerý prostor obrovského pódia. A díky tělesně vypracovaným tanečníkům připravila atraktivní podívanou i něžnějšímu pohlaví. Je jisté, že pouze pěvecké výkony Nicole by představení neutáhly; plno nedostatků dokázaly potlačit právě vizuální efekty. K úspěchu programu přispěla i taneční soutěž, v níž si čtyři vybraní fanoušci mohli na pódiu poměřit síly za podpory jednotlivých tanečnic.

Známé písně I Hate This Part a Buttons nám skupina Pussycat Dolls představila i ve zremixovaných verzích. Zatímco začátek vystoupení působil poněkud strnule, vše vynahradilo finále. Přídavky Don’t Cha a Grow Up strhly svou energií i pyrotechnickými efekty.

Mrkněte na video

http://www.youtube.com/watch?v=EOEC2jWXqOY

Jako předskokan rozhýbala publikum zpěvačka Victoria, držitelka Ceny Óčka 2008 v kategorii hip hop a rhythm and blues.

Pussycat Dolls
21. února 2009, Tesla aréna, Praha

Témata:,