Zírání na prsa je jedna z 6 věcí, které mužům prodlužují život. Jaké jsou ty další?

Pavla Gabrhelíková

Nebojte, další z těch věcí nejsou zdaleka tak oplzlé. Právě naopak! Hrají do karet spíš ženám.

  1. Koukání do výstřihu. Toto přidrzlé klišé pomáhá mužům myslet pozitivněji. Díky tomu mají delší život, protože nejsou tolik ve stresu.
  2. Hodně sexu. Při sexu se ženou muži vylučují spoustu hormonu štěstí. To redukuje stres, což je prevencí srdečních i jiných chorob.
  3. Svatba. I když se vám to zdá nepravděpodobné, ženatí muži žijí déle. Je otázkou, jestli je to proto, že musí, nebo proto, že opravdu chtějí… Pánové ve svazku jsou prokazatelně zdravější.
  4. Zodpovědnost. Vstáváte každý den včas do práce? Pak to znamená, že tam chodíte rádi a máte pro co žít! Výzkum Journal of Personality and Social Psychology dokázal, že pocit zodpovědnosti lidem přidává několik let života.
  5. Děti. Ano, muži mající potomky žijí mnohem déle. Nejspíš to tak zařídila příroda, která udržuje na živu rodiče mláďat, aby se o ně postarali.
  6. Pupík. Dobrá zpráva pro všechny, kteří nenávidí cvičení. U mužů s bříškem je menší pravděpodobnost problémů s prostatou i infarktu. A věřte tomu nebo ne, dokonce víc přitahují ženy. Takže, pánové, vykašlete se na fitko, a šup do chomoutu a dělat děti!