Živá štěňátka nebo brouci? 10 nejpodivnějších produktů, které na vás vypadnou z automatu v Japonsku

Pavla Gabrhelíková

My Češi jsme k automatům spíš nedůvěřiví. Aby ne! Kdo by taky věřil stroji! Jenže v Japonsku je jich už tolik, že jim často nic jiného, než na ulici umístit automat, nezbývá.

  1. Kabutomushi. To jsou živí brouci s rohama. Místní děti je milují a sbírají je podobně jako Pokémony. Jsou dokonce tak populární, že se začínají objevovat obdobné automaty  s tarantulemi, šváby apod. Aby mohly děti rozšiřovat sbírku.
  2. Telefonní čísla. Pokud jste tak divní, že by vám žádná holka nedala svůj telefon, v Japonsku si ho můžete koupit. A opravdu to funguje, takže na druhém konci čeká živá žena.
  3. Použité kalhotky. Než do stroje hodíte své těžce vydělané peníze, musíme vás zklamat: Slovo použité je tam jen pro upoutání pozornosti turistů. V automatu jsou „jenom“ kalhotky. Což je sice taky divné, ale ne tolik, jako kdyby byly nejdřív týden nošené.
  4. Čerstvé saláty. Pochopili bychom, kdyby se dalo v automatu zakoupit jablko nebo banán. Ale kdo si dá na svačinu čerstvý salát? Zelenina je navíc pomocí strojů nejenom prodávaná, ale i vypěstovaná.
  5. Polévka z létající ryby. V automatu na vás vypadne i legendární létající ryba. Vcelku a v nádobě s teplou tekutinou, které tam říkají polévka. Japonci tak šetří čas při vaření: Polévku koupí z automatu a stačí uvařit druhý chod. Jak prosté!
  6. Živá štěňata. Psi tu jdou na odbyt tak, že je vystavují v průhledných nádobách s cenou. Jakmile si vyberete, jdete do obchodu, kde vám pejska prodají.
  7. Puget. Vysoké náklady na provoz obchodů způsobily, že se v Tokiu žádné květinářství neudrželo. Proto tady koupíte připravenou, vázanou kytku za pár kaček z automatu.
  8. Krabička s překvapením. Z automatu vypadne něco zabaleného. Po rozbalení najdete nějaký nápoj nebo jídlo. A tajemný vzkaz…
  9. Sexuální hračky. Proč prožívat trapné chvilky v obchodě, když můžete kondomy, lubrikáč nebo dildo koupit hezky anonymně na ulici z automatu.
  10. Živí humři. Japonsko je tak bohaté na mořské plody, že je nacpe kamkoliv. Existuje dokonce i dovednostní jeřábová hra, ve které si můžete ulovit už hotového humra. Vidíte, a u nás v ČR jenom plyšáka!