Žlutý pes slaví narozeniny vydáním pokladu, party chystá i Ivan Hlas

Redakce

Dřívejší souputníci z pražské Hanspaulky, kapela Ondřeje Hejmy Žlutý pes a písničkář Ivan Hlas, chystají novinky. Žlutý pes se po svých 35. narozeninách zavřel do studia Faust a na konci dubna pokřtí v Lucerna Music Baru cédéčko s názvem Stroj času, Ivan Hlas zase chystá republikové turné k šedesátinám.

Album Žlutého psa je výjimečné v tom, že jde o "zlatý poklad" kapely, tedy o songy, se kterými Žlutý pes těšil své příznivce v osmdesátých letech, ale nikdy se neobjevily na hudebním nosiči. „Když nám osud dal konečně šanci, byli jsme už jinde“, komentuje to Hejma.

Poslechněte si Žlutého psa a Ivana Hlase v Youradiu

„Když jsme tehdy ty věci dávali dohromady, ani nás nenapadlo myslet na to, že je jednou natočíme. Snad proto jsme fantazii nekladli meze, neohlíželi se na komerční strategie a módní trendy. A teď jsme je znovu objevili, pečlivě zrekonstruovali a donesli do nahrávacího studia. Jsou to naše kořeny, stroj času, dokument doby i lahvinka s elixírem mládí," dodává. Stroj času vyjde 30. dubna nejen na CD, ale v odlišné sestavě také na vinylu a s dvěma bonusy v digitální verzi.

Hlase doprovodí Mišík

10. května oslaví 60. narozeniny písničkář Ivan Hlas, hudebník, který se proslavil zejména hudbou k filmu Šakalí léta, a oslavit to plánuje na turné. Jmenovat se bude Ivan slaví 60, začne 3. května v Ratajích nad Sázavou a skončí 29. června v Potvorově. Na pražském koncertě 28. května v Paláci Akropolis pak Ivan Hlas Trio vystoupí společně s Vladimírem Mišíkem a dalšími gratulanty.

Druhým narozeninovým dárkem bude nové CD, které vyjde v druhé polovině roku u vydavatelství Warner Music. "O žádné bilancování na albu nepůjde, těšíme se na práci ve studiu, ale hlavně na koncerty, které máme před sebou," řekl Hlas. (sli)

http://www.youtube.com/watch?v=jks3sey9oeA