Znamení zvěrokruhu na vás práskne, jak dokážete zacházet s penězi

Eva Vogelová

Umět manipulovat s penězi je důležité. Dokážete si uhlídat rozpočet, nebo bezhlavě utrácíte za blbosti?

 • Beran (21. 3. – 20. 4.). U Beranů se spojuje intelekt s rebelstvím, což jim umožňuje si vydělat slušné peníze. Nebojí se utrácení, ale dávají si pozor, aby se nedostali na úplné dno. Nikdy finančně neklesnou pod svůj standard.
 • Býk (21. 4. – 21. 5.). Býci mají v lásce drobnější a zároveň luxusnější věci. Občas utrácejí peníze za předměty, které vůbec nepotřebují. Dělá jim to radost. Znají ale hodnotu peněz. Vědí, že když chtějí utrácet, musí si na to vydělat.
 • Blíženci (22. 5. – 21. 6.). Blíženci jsou v otázce financí velmi nepředvídatelní. Někdy dostanou šetřivou náladu a opravdu dokáží ušetřit spoustu peněz, jindy mají utrácivou náladu a vyhazují peníze z okna. Někteří i sází.
 • Rak (22. 6. – 22. 7.). Raci neustále šetří. Nikdy se neopováží své peníze vyhodit za blbosti. Když už rozbijí své přecpané prasátko, vyrazí někam do světa nebo finance použijí na něco, co je pro ně důležité.
 • Lev (23. 7. – 22. 8.). Lvi mají podnikatelského ducha, jsou skvělí vůdci a to se odráží na jejich finanční gramotnosti. Umí s penězi pracovat i jako nadřízení. Strategicky plánují a rozdělují finance mezi své zaměstnance.
 • Panna (23. 8. – 22. 9.). Panny mají tendenci v hospodaření s financemi chybovat. Pro některé věci mají slabost a z toho důvodu jim z peněženky odtéká hodně peněz. Dobře se však orientují v oblasti nemovitostí a investic, což by jejich děravé peněžence mohlo trochu pomoci.
 • Váhy (23. 9. – 23. 10.). Váhy k financím přistupují velmi zodpovědně. Část peněz si šetří na horší časy. Když o ně nemají nouzi, rády si pro sebe něco koupí nebo vyrazí na cesty do zahraničí. Vždy utrácejí s mírou, aby se nikdy nedostaly na finanční dno.
 • Štír (24. 10. – 22. 11.). Štíří mají dobré nápady a z toho důvodu si vždy dokáží odněkud vykouzlit peníze. Umí věci dobře analyzovat a díky intuici dokáží z trhu vytěžit maximum.
 • Střelec (23. 11. – 21. 12.). Střelci mají vysokou pracovní morálku a nepohrdají ani tvrdou dřinou. Toto ohnivé znamení se nebojí žádné práce. Z toho důvodu nemají nikdy větší nouzi o peníze. Často si vybírají takovou práci, která by je bavila. Sedavá práce není nic pro ně, střelci potřebují být neustále v pohybu.
 • Kozoroh (22. 12. – 20. 1.). Kozorohové mají vkus, nikdy by si nekoupili nic, co by se jim nehodilo. Dokáží si na to našetřit. Když je potřeba, pracují tvrdě se smyslem pro společenskou zodpovědnost. Hodí se na vyšší pozice pracovníků charity.
 • Vodnář (21. 1. – 20. 2.). Vodnáři jsou výborní vizionáři a podnikatelé. Našli způsob, jak rovnoměrně rozdělit svoji vášeň mezi práci a soukromí. Dokáží vytvořit příležitosti pro sebe i ostatní. Finance jim nedělají žádný problém, protože do každé práce dávají kus sebe.
 • Ryby (21. 2. – 20. 3.). Ryby by si měly pro sebe vytvořit pasivní příjem, protože ne vždy jsou schopné si udržet svůj finanční standard. Občas se nechají zlákat reklamami a výlohami v obchodech. Nakupují očima, ale ne rozumem.