Zpěvák France: Vlasy musely pryč a boj s AIDS


Server Bleskově.cz se je mediálním partnerem koncertu Srdce srdci, který proběhne 25. září v České Lípě a kromě Ondřeje Rumla, Martiny Balogové, Zory Jandové, Martina Maxy nebo Kamelií vystoupí také producent akce, zpěvák, herec a moderátor Martin France.....takže víte o něm, že...

1. Vůně dětství. Dětství jsem měl krásné……rodiče se mi věnovali, jak jen mohli, jezdili jsme na pikniky, výlety, k moři, pamatuji si na prázdniny u obou babiček a jak už to tak bývá, vybavuje se mi vždy z dětství borůvková vůně, protože babička pekla v létě fantastické borůvkové koláče.

2. Jako kůl v plotě. Školu jsem do 5. třídy prožil v Horním Slavkově, kde jsem se narodil a pak jsem se s našima stěhoval do České Lípy  – a to jsem docela protrpěl, protože dospělý se s tím dokáže vyrovnat určitě lépe než dítě.

Najednou jsem ztratil všechny kamarády a v České Lípě jsem nikoho neznal a ty začátky byly pro mě dost těžké.

3. Mám ještě svoje hračky! Ještě do dneška mám u našich schovaného plyšového barevného Mickymause, kterého jsem jako malý dostal a ta hračka mě celým dětstvím provázela. Také mám do dneška na půdě u našich schované 2 krabice angličáků a indiánů. To jsem nedokázal vyhodit, třeba to bude mít jednou cenu…

4.Miloval spolužačku. Mojí první láskou byla Simona Ondrůjová v Horním Slavkově, do které jsem se zamiloval ve druhé třídě základní školy. Chodil jsem pro ni každé ráno před barák a nosil jsem ji tašku až do školy. Po 20 letech byl sraz právě v Horním Slavkově a docela jsme se tomu nasmáli.

5. Celoživotní láska? Přál jsem si mít dlouhodobý vztah jako mají moji rodiče, kteří spolu už žijí přes 40 let a můj děda s babičkou už spolu žijí dokonce 65 let, což je v současné době unikát a já evidentně tento řetězec bohužel přerušil.

6. Stříhal trávu obyč nůžkami. Pamatuji si, co by ještě student, jak jsem byl na brigádě na jedné benzinové pumpě a neměli pro nás práci, tak mi dali stříhat trávu klasickýma nůžkama a po 2 hodinách stříhání mě začaly chytat takové křeče do ruky, že se to nedalo vydržet a druhý den už jsem vstával s hrůzou, že zase budu stříhat.

A ono jo, stříhal jsem jak blázen a puchejře byly co by dup k mání.

7. Vlasy musely pryč. Taky jsem tam na té pumpě v době oběda, kdy jsme měli pauzu dělal jakože "kouzelníka", dal jsem si na hlavu velkou prázdnou plechovku od barvy, co by kouzelnický klobouk a začal jsem "čarovat".

Všichni se strašně smáli a já měl pocit, že se smějí tomu, co předvádím, ovšem chyba lávky….postupně mi totiž pomalu vytékala žlutá barva na vlasy, o čemž jsem nevěděl a až když mi barva začala zatékat za límec, jsem to poznal i já.

Barvu jsem nemohli dostat dolu ani umytím šamponem, ani ředidlem….přišlo na řadu stříhání.

8. První prachy? Dárky! No, jinak za moji "mega" výplatu v podniku zahraničního obchodu Motokov 1450 korun jsem koupil dárky samozřejmě mým rodičům.

9. Zdraví není samozřejmé. Čím jsem starší, tím více si přeju zdraví pro sebe, pro mé rodiče, pro celou mou rodinu a mé nejbližší, což si myslím není úplně to nejmenší přání. Zvláště v dnešní době, kdy každý druhý kamarád nebo známý bojuje například s rakovinou.

10. Pocit, že se za sebe nestydím. Chtěl bych každé ráno vstát a s dobrým pocitem se na sebe podívat do zrcadla a nestydět se za sebe.

11. Nechci dělat sviňárny. Snažím se nedělat "vědomé" sviňárny a tím už jsem proslulý, že to ani nedokážu, zkrátka lépe se mi s tím žije a chtěl bych, aby tomu tak bylo i nadále.

12. Minulost nevrátím. Nelituji vůbec ničeho, protože vrátit se to stejně nedá a já jsem člověk, který se dívá hlavně dopředu.

13. Nasávám život, jak to jde…Na bilancování mám ještě doufám plno času, zatím hltám a nasávám život takový jaký je, protože každý den je jiný, každý den nová práce, noví spolupracovníci, nové zážitky a to vše je docela náročné na psychiku, je to vyčerpávající, ale svou práci mám zároveň jako koníček, takže mi ten zápřah vlastně ve finále vůbec nevadí.

14. Nové album, koncerty i muzikál. V současné době mám roztočené nové CD, jsme tak v půlce…jako zatím poslední počin na tuto desku vznikl duet s Martinou Balogovou a Dětským pěveckým sborem Česká Lípa. Čeká mě příprava 13. ročníku benefičního koncertu "Noc s hvězdami" na hradě Houska, 3. ročník benefičního koncertu "Srdce srdci", spolupráce na muzikálu Fontána pro Zuzanu s režisérem Dušanem Rapošem, kde mi byla zároveň režisérem nabídnuta i jedna z hlavních rolí.

15.. a AIDS…a taky bychom chtěli spolu s Markétou Mayerovou zrealizovat veliký koncert zatím s pracovním názvem "Den boje proti AIDS", na kterém už nějakou dobu pracujeme, takže práce je plno a já jsem za to moc vděčný.

KDO JE MARTIN FRANCE?

Martin se narodil v Horním Slavkově – okres Sokolov. Zde chodil na základní školu až do páté třídy, poté se s rodiči přestěhoval do České Lípy, kde dochodil základku a poté studoval Střední ekonomickou školu.

Už na "ekonomce" hrál v českolipském divadelním souboru Jirásek a závodně tančil rokenrol a latinsko-americké tance v tanečním souboru Dopravák. Po maturitě Martin odešel do Prahy do nultého ročníku Vysoké školy ekonomické a konkurzem se dostal do taneční skupiny Shock, která spolupracovala s Ivetou Bartošovou, Helenou Vondráčkovou, Jiřím Kornem ad.

Martinovy umělecké začátky patřily více k filmu (Království za kytaru, Vrať se do hrobu, Kamarád do deště 2 aj.), natočil několik TV inscenací, také účinkoval v seriálech a muzikálech: Pippin, Pěna dní, Jesus Christ Superstar, Dracula, Pomáda, Bernsteinova mše, Vlasy, Beatles, Pokrevní bratři. Hostoval 6 let ve Vinohradském divadle ve hře Hostina u Petronia a Hon na královské slunce.

Účinkoval na turné Ivety Bartošové, Karla Gotta a byl hostem na Vánočním turné Heleny Vondráčkové. Natočil 4 CD alba. V loňském roce absolvoval pěvecký festival v Krymském Bachčysaraji a ze 40 účinkujících vybojoval 5. příčku.
 

Témata: