Zpěvák Martin France: Vánoce oslavím letos už v srpnu!


Zpěvák a producent Martin France letos již po třinácté pořádá charitativní koncert Noc s hvězdami na hradě Houska.

Zpěvák a producent Martin France letos již po třinácté pořádá charitativní koncert Noc s hvězdami na hradě Houska.

Martine, letošní Noc s hvězdami na hradě Houska bude již třináctá v pořadí. Předpokládám, že jste na tento úspěch patřičně pyšný.
Mám z toho samozřejmě radost, že už jsme takto daleko, ale je to ohromný závazek a práce. Nejhorší je vždy sehnat finance, ale ty, když už jsou, tak se to pak celé staví krásně.

Loňský koncert připomínal tak trochu táborovou bojovku, hodně pršelo, došlo k výpadku proudu, navíc Vy sám jste měl při odjezdu z akce autonehodu …. Nebojíte se, co přinese třináctka?
No, myslím, že horší počasí než bylo vloni už nás snad ani potkat nemůže, jen snad, že by začalo v půlce léta sněžit.


Je na letos připravená i mokrá varianta?
Každý rok máme na hradě nataženou plachtu proti dešti, takže se může konat i mokrá varianta. Vloni jsme si prošli křest ohněm, protože na Liberecku ten den padly provazy vody, byly šílené bouřky a náš letní festival jako jeden z mála to ustál, byť v druhé půlce vypadl proud a zpěváci přesto dozpívali koncert bez proudu.

Máte pro letošek připravené pro diváky nějaké plánované překvapení?
Ano, máme opět přichystané plánované překvapení, ale to si necháme právě až na Housku.


SOUTĚŽ: Vyhrajte dárkové balíčky s koncertem Noc s hvězdami na hradě Houska

Dvanáctá Noc s hvězdami byla tematicky zaměřená na hrající zpěváky a zpívající herce, bude i ta letošní nějak specifická?
Celá letošní Houska bude překvapení… Jelikož je to ten pro někoho možná nešťastný 13. ročník, tak jsme se na tu třináctku připravili a chceme jí trochu obelstít tím, že letošní slogan pro Housku je: VÁNOCE NA HOUSCE. (smích) Takže diváky čeká vánoční výzdoba a zpívat se budou samozřejmě i koledy.

Dostanu nějaký extra „dáreček pod stromeček“, pokud dorazím například s napečeným cukrovím?
Na prvních 600 diváků čekají santaclausovké čepičky, singly zpěvačky Heleny Vondráčkové a v celofánových sáčcích pár kousků cukroví. Na jednoho šťastlivce, který bude vylosovaný čeká týdenní pobyt u moře v Itálii v Caorle a na dalšího šťastlivce Královská thajská masáž, která je na 1 1/2 hodiny v hodnotě cca 1600 Kč.

Z vlastní zkušenosti vím, že na Housce panuje každoročně velmi příjemná, téměř rodinná atmosféra. Prozradíte, koho jste letos přizval k jejímu spoluvytváření?
Letos na Housce vystoupí bez nároku na honorář: Helena Vondráčková, Monika Absolonová, Martin France, Petr Vondráček, Eva Farna, Dalibor Janda, Holki, Jan Bendig, Světlana Nálepková, Yveta Blanarovičová a mnoho dalších.
Moderovat budou už tradičně Markéta Mayerová a Slávek Boura.
Martine, koncerty na Housce, jejichž výtěžek je každoročně určen k obnově hradu, nejsou jedinou benefiční událostí, které jste se ujal jako organizátor. Co Vás přimělo k tomu, že se charitativním a benefičním akcím věnujete tak intenzivně?
Jednak mám silné sociální cítění a opravdu mám radost, když se to vše podaří zrealizovat a můžeme pomoci tam, kde je to potřeba, protože mé heslo zní: Když můžu, pomůžu. A kdo ví, kdy budu třeba někdy v budoucnu potřebovat pomoci i já?

Pokud na koncert vyrazí i maminky s kočárky, budou je mít kam umístit?
Tak nějak napůl. S kočárkem se maminky vejdou 100% na 1. nádvoří, ale na to druhé již ne, protože je tam většina prostoru zastavěná sezením pro diváky a pak už je tam jen prostor pro zpívající interprety, ale některé maminy si nechávaly kočárky v podloubí mezi jednotlivými nádvořími.
Na kterého z pozvaných hostů se těšíte nejvíce?
Těším se na všechny, vždyť jsou to kolegové, ale diváci ať si sami vyberou, na koho se můžou nejvíce těšit. Ten záběr je letos opravdu široký: Helena Vondráčková, Monika Absolonová, Martin France, Ewa Farna, Jan Bendig, Dalibor Janda, Petr Vondráček, HOLKI, Světlana Nálepková, Yvetta Blanarovičová ad.

Máte za sebou již dvanáct ročníků. Na koho za ty roky nejvíce vzpomínáte?
Rádi vzpomínáme např. na Karla Černocha, Petra Muka, kteří už bohužel nejsou mezi námi a byli výborní. Z těch cca 500 účinkujících, kteří už na hradě zpívali, se opravdu těžko vybírá. Ale výborná byla vždy Helena Vondráčková, velký úspěch zaznamenala Yvetta Simonová, Věra Špinarová, Petra Janů, Josef Laufer, Eva Pilarová a mnoho dalších.


 

Témata: