Zrní pokřtí kojota na talentovém festivalu Nouvelle Prague

Redakce

Showcasový festival Nouvelle Prague, který v proběhne 7. – 8. listopadu v pražském areálu pivovaru Staropramen, zveřejnil line-up. Hlavními hvězdami budou belgičtí indiepopaři Balthazar. Své album Následuj kojota na akci pokřtí během hodinu a půl dlouhého koncertu kladenská kapela Zrní. Vstupenka na jeden den vyjde na 270 korun, na dva dny pak 370 korun.

Vystupující kapely:
Balthazar (BEL), Zrní, Calling All Cars (AUS), Skyroads (ISR), Ball Park Music (AUS), Nylon Jail (CZE), The Visit (CAN), Kittchen (CZE), Sun Club (USA), Please The Trees (CZE), The Plastics (RSA), Vložte kočku (CZE), Slow Down Molasses (CAN)

Nouvelle Prague je „talentový“ festival a konference o popové hudbě, jíž se účastní jak kapely, tak promotéři, organizátoři, zástupci vydavatelství a hudební novináři. Slouží k výměně zkušeností a nabízí k exportu zajímavé tuzemské kapely. Festival se koná podruhé.

Českou scénu kromě Zrní letos zastoupí alternativní lo-fi písničkář Kittchen, rockoví Please The Trees, indie-country Nylon Jail a naléhavý alternativní cross-over Vložte kočku. Poslechněte si je v Youradiu. (red)