Zrzky, které stojí za hřích

Michaela Maršálová

Zrzavou, zrzavou, tu já mám nejradši, zpívá se ve známe lidové odrhovačce. Všimli jsme si, že stejnou větu si asi říká spousta filmařů. Zrzky jsou totiž luxusní „zboží“, které mnozí režiséři velmi rádi obsazují do snímků, které točí. Proč jsou u filmu tak oblíbené? A které jsou podle nás nejvíc sexy a stojí za povšimnutí?

  • Aňa Geislerová. To je klasický případ úspěchu, který je stavěný na vizáži. Ne že by Aňa nebyla dobrá herečka, ale že by byla tak skvělá, že by musela být v každém filmu, který Češi točí, to si nemyslíme. Nicméně Geislerová byla nepochybně skvělá ve filmu Štěstí, kde ztvárnila bláznivou Dášu. Oslovila nás taky ve snímku Polednice, kde její role také nebyla vyrovnaná žena; prostě klasická dáma v nesnázích. Aňa zkrátka působí křehce a zranitelně a to na ní asi filmaře a i diváky baví.
  • Vica Kerekes. Toto je typický příklad zrzavé samice. Tato herečka v podstatě zásadně hraje role žen, které pletou mužům hlavu – namátkou například v Nestydovi nebo Mužích v nadějích.
  • Emma Stone. Momentálně asi nejslavnější zrzka Hollywoodu naposledy zazářila v Oscarech oceněném snímku La La Land. I ona za roli ve zmíněném snímku získala luxusní zlatou sošku. Nutno říct, že Emma není zrzavá od přírody, nicméně poslední roky měděnou barvu vlasů nosí a sekne jí to a jak to vypadá, má díky ní štěstí na role.

Muži v naději