Zuby nehty se vrací ve staré dobré formě. Po patnácti letech vydávají Kusy

Redakce

Jedna z nejoblíbenějších klubových kapel 90. let je zpět. Zuby nehty vydávají 16. září novou desku Kusy se třinácti písničkami, které dámská sestava s baskytaristou Janem Maxou natáčela ve studiu Ondřeje Ježka s producentem Miroslavem Wankem z Už jsme doma. Hraje, šlape, zní, vrní, škrábe, kouše, pohladí, řízne i zahrozí, píše se v tiskové zprávě. Hlavně ovšem přináší přesně takový zvuk protkaný dívčími vokály a hravě realistickými texty, na jaký byli fanoušci zvyklí.

Poslechněte si Zuby nehty v Youradiu

„Míru jsme oslovili proto, že mu věříme, že dokáže očistit aranže od přebytečných ornamentů a že dokáže vyhmátnout a podtrhnout to podstatné. A to se také stalo. Nemyslím, že by tu byl nějaký odkaz na Utíkej (první deska, která vyšla před dvaceti lety – pozn. red.). Ale je pravda, že jsme nehledali pro album nový zvuk, nechtěli jsme experimentovat, spíše jsme zůstali věrni naší zubonehtí minulosti,“ říká autorka poloviny písniček z desky klávesistka Marka Míková.

Impulsem ke vzniku alba bylo podle ní to, že Zuby nehty začaly víc hrát a vznikly nové písně. „Takový výbuch ze všech stran. Zjistili jsme, že se fanouškům nové věci líbí, a že si je dokonce i prozpěvují. Pak už byl jen krůček k touze poskládat je dohromady a zjistit, jak vypadá naše mozaika po patnácti letech“ dodává Míková.

Kapela hraje aktuálně v sestavě Hana Řepová – bicí, Marka Míková – piano, zpěv, Kateřina Jiřčíková – flétna, saxofon, zpěv, Alice Flesarová – saxofon, zpěv, Jan Maxa – baskytara, zpěv.

Album se bude křtít 30. října v Paláci Akropolis, kapela se ovšem s deskou rozjede po celé republice. (sli)

Takhle zněly Zuby nehty v roce 1993 v době dob nejpopulárnější první desky Utíkej