Štítek Reklama

Interpreti Calm Season

Calm Season

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Calm Season - Autor fotografie: Foto bandzone kapely

Rok založení 2011
Doba existence 6 let
Místo vzniku Praha, Česká republika
Žánry Accoustic, Pop
Weby skupiny http://bandzone.cz/calmseason
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Calm Season
Oblíbená skladba

Adam Vopička ani Terezie Kovalová, jediní členové projektu Calm Season, nejsou na české scéně neznámá jména. Vopička hraje na baskytaru v The Prostitutes, Kovalová patří k nejvytíženějším cellistkám v republice; vídat jste ji mohli třeba s kapelou Republic of Two, na koncertech Vladivojny La Chiy, hostovala i na Vlcích u dveří Umakartu.

Tyhle dva mladé muzikanty pojí "pouze" přátelství, ostatně sami v rozhovoru pro musicweb radostně vysvětlují, že ačkoliv tvoří duo, vztah spolu mají jako bratr a sestra. Jejich debutové akustické (a podzimně melancholické) album Mosaic Views  (listopad 2012) přitom na první poslech ani zdaleka tak blízce nezní.

Jestliže například ze skladeb zmíněných Republic of Two kytaristů Mikoláše RůžičkyJiřího Buriana je velmi dobře slyšet, že je dali dohromady dlouholetí přátelé, jejichž vnímání hudby se doplňuje téměř dokonale, milostné skladby Kovalové a Vopičky si moment souznění hledají daleko obtížněji.

Vopičkův zpěv totiž není typicky mužský, stejně jako cello a vokály Kovalové nepůsobí submisivně žensky; jako kdyby si tu mužský i ženský princip pracně prorážely cestu a těžce hledaly polohu, kdy do sebe zapadnou jako klíč do zámku.

Poslech Mosaic Views je proto tak trochu dobrodružství, při kterém si na ty nejlepší momenty musíte chvíli počkat.
Prémii nabízí třeba skvělá coververze Close to Violence od pražské skupiny Luno; skladba v podání Calm Season rázem ožila a dostala lidský rozměr. Melancholickou Make Them Happen anebo autorsky čistě holčičí This Ain´t Over pak díky přirozené naléhavostii můžeme směle řadit mezi nejpovedenější skladby roku 2012.

Terezie a Adam nejsou životní partneři, což znamená, že z desky to na první poslech nemusí jiskřit tak, jako to jiskří třeba v některých skladbách Glena HansardaMarkéty Irglové. Mosaic Views je ale zajímavé poslouchat právě proto, že nabízí prostor pro vlastní interpretaci. A toho je třeba si v době návodů a sdělení jasných na první dobrou cenit.

Může se ti líbit

Videa interpreta Calm Season

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama