Štítek Reklama

Interpreti Eggnoise

Eggnoise

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Eggnoise - Autor fotografie: Foto webarchiv kapely

Rok založení 1994
Doba existence 23 let
Místo vzniku Praha, Česká republika
Žánry Jazz, Pop
Weby skupiny www.eggnoise.cz
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Eggnoise
Oblíbená skladba

Když před dvěma lety natočila pražská jazzpopová skupina Eggnoise hudbu pro film Jana Hřebejka Svatá čtveřice a oficiálně ukončila svou činnost, zdálo se, že členy kapely budeme dál potkávat jen na sólových koncertech; třeba jako polovinu vedoucí dvojice Ondřej Kopička - Ondřej Galuška; druhý jmenovaný poslední dobou vystupoval a natočil desku se sólo projektem O.G And the Odd Gifts. O to větší překvapení vzbudila zpráva, že tým se pod hlavičkou Eggnoise se v září 2013 vrací s deskou s "řadovým" jménem 4.

Poslechněte si Eggnoise v Youradiu

"Pauza byla vlastně vyústěním rozdvojení kapely na živou partu, co jezdí koncerty, a autorskou partu Galuška - Kopička, co píše písničky včetně všech partů a nahrává desky v často velmi odlišném obsazení. Autorská část pro nás byla samozřejmě podstatnější, a když už to nešlo dál kloubit, živou část jsme zrušili. Teď hrajeme naživo v jiném obsazení, ale je to hodně podobné tomu, co je slyšet na desce," vysvětluje Ondřej Galuška pozadí vzniku nahrávky, na níž jsou kromě nových skladeb i některé písničky ze zmíněného filmu Svatá čtveřice.

A co je tedy na Čtyřce Eggnoise slyšet? Hravost a vrstvení melodií, akustických nástrojů i nálad, typických pro předchozí desky. Eggnoise v nové podobě jsou ale také o dost popovější; v krystalicky čisté Enchané znějí chvílemi jako americký Dave Matthews Band, Oh Darling zase muzikanty představuje v melancholické poloze.

Pro fanoušky Eggnoise je na novince netypický fakt, že kapela po dlouhé době zařadila i písničky v češtině. Ze spolupráce na zmíněném Hřebejkově filmu to vyplývá ale jen částečně: rozvernou Něco se s hostující Lenkou Dusilovou sice uslyšíte v traileru, lehce surreálná skladba Houpacího koně už ale vznikla přímo pro desku.

Čtyřka se bude křtít 26. listopadu v Paláci Akropolis.

Může se ti líbit

Videa interpreta Eggnoise
    Autor: Hana-Slivova

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama