Štítek Reklama

Interpreti Helena Vondráčková

Helena Vondráčková

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Helena Vondráčková - Autor fotografie: Foto archiv zpěvačky

Datum narození 24. 6. 1947
Věk 70 let
Místo narození Praha
Žánry Pop
Weby interpreta http://vondrackova.net/
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Helena Vondráčková
Oblíbená skladba

Do světa showbyznysu vstoupila Heelena Vondráčková v roce 1964 jako vítězka hudební soutěže Hledáme nové talenty. Neusnula na vavřínech a rok poté natočila dva zásadní hity, které potvrdily její hudební nadání. Těmito byly Červená řekaPátá. Raketový vzestup podtrhla zlatou radostí v anketě Zlatý slavík roku 1965.

Hudební průmysl nebylo jediné odvětví, kde se Helena angažovala. Dodnes si můžeme připomínat její filmové začátky v klasické pohádce Šíleně smutná princezna, kde si po boku Václava Neckáře zahrála roli princezny.O rok později právě s Václavem NeckářemMartou Kubišovou založila popové trio Golden Kids. Koncem šedesátých let se její fanoušci konečně dočkali sólového alba s názvem Růže kvetou dál. Sedmdesátá léta byla pro Vondráčkovou ve znamení turné po různých koutech světa, ale i nuceným ukončením činnosti tria Golden Kids. Poté, kdy politický režim odstavil Martu Kubišovou, se zbylí dva členové tria vydali jen na sólovou dráhu. S Heleninou tvorbou se mohli seznámit v Kanadě, Brazílii, Turecku nebo na Kubě.

V osmdesátých letech začala spolupracovat s Jiřím Kornemorchestrem Gustava Broma, s nimiž koncertovala hlavně po Československu. V této dekádě se Helena Vondráčková objevila na televizních obrazovkách i jako moderátorka pořadu s názvem Sejdeme se Na výsluní.

Po pádu železné opony se na náš trh vedrala móda muzikálů. V Bídnících se objevila také Helena. Pár let poté nastudovala v divadle Na Vinohradech svou vlastní muzikálovou show S Helenou na Brodway. Roku 1994 byla Lucerna svědkem návratu tria Golden Kids. V roce 1995 začala Helena Vondráčková s vánočními koncerty, jejichž tradice trvá až dodnes.

Popularita Vondráčkové neklesá
Vstup do nového milénia se jí povedl se vší noblesou, když vydala album Vodopád a na rozdíl od hvězd z let minulých se dostala do povědomí i mladších generací Za tento fakt mohly moderní prvky v jejích písních a nové songy s prvky taneční hudby. Toto album jí vyneslo zpět do popředí české hudební scény. Zase se začala objevovat na předních pozicích Českého slavíka (avšak na zlatou příčku doposud znovu nedosáhla) a píseň Dlouhá noc ze zmiňovaného alba dostal ocenění Hit roku 2001. V roce 2005 se již podruhé ocitla Helena na parketu new yorské koncertní haly Carnegie Hall společně s Karlem Gottem. Tento rok také oslavila na televizních obrazovkách čtyřicetileté působení v českém hudebním průmyslu. V rámci televizní show jí poblahopřálo 35 významných hudebníků.

V roce 2006 se vrátila na parkety divadla. Její ztvárnění Dolly Levinové v muzikálu Hello, Dolly jí přineslo slova chvály z řad mnohých kritiků. Po třech letech vydala nové album s názvem Zastav se a poslouchej. V roce 2007 se objevila v různých televizních pořadech, buď jako moderátorka, nebo jako zpěvačka. V tomtéž roce vydala již své třetí DVD. Těch pár dnů je záznam z koncertu v pražské Lucerně, na kterém vystoupila s Jiřím Kornem. V roce 2008 se na trh dostala dvě nová alba. Blázen, kdo se lásky zříká je plné starších hitů o lásce a deska 24 Golden hits s největšími hity Golden Kids vyšla na oslavu 40 let od založení tohoto tria. Její popularita neklesá.

 

 

 

 

 

Může se ti líbit

Videa interpreta Helena Vondráčková

    Mohlo by tě také zajímat

    iStyle
    Štítek Reklama