Štítek Reklama

Interpreti Helena Zeťová

Helena Zeťová

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Helena Zeťová - Autor fotografie: Foto archiv

Datum narození 7. 11. 1980
Věk 36 let
Místo narození Valašské Meziříčí
Žánry Pop
Weby interpreta http://www.helenazetova.cz
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Helena Zeťová
Oblíbená skladba

Nevlastním otcem Heleny Zeťové je zpěvák a skladatel Lešek Semelka.
Helenin hudební talent se začal projevovat už v dětství. S rockovou kapelou začala koncertovat už 16 letech. Poté odjela zpívat do Španělska. Zlomem v její kariéře se stal pořad DO-RE-MI, ve kterém se poprvé divákům představilo trio Helena Zeťová, Tereza KerndlováTereza Černochová. Trojice dívek zazpívala píseň I´m So excited. Jejich pojetí velice zaujalo Daniela Hádla, který zpěvačky oslovil a spolupodílel se na vzniku prvního alba dívčího tria Black Milk.

První singl tohoto tria (Modrej dým) se stal téměř okamžitě hitem. Díky tomuto úspěchu kapelu zkontaktovala Helena Vondráčková. Ta ji přizvala k vystupování na svém koncertním turné Helena 2002. Téhož roku získalo Black Milk Českého slavíka v kategorii Objev roku. Hitem se stala i píseň Pár nápadů. Díky své popularitě si jako předskokany zazpívaly dívky na koncertě ruského kontroverzního dua t.A.T.u.

Úspěch jménem Sedmkrát. Pak rozchod
Roku 2003 vydaly Black Milk druhé album nazvané Sedmkrát. Ačkoliv zájem o vystupování dívčího tria neustával, roku 2004 se kapela kvůli odlišným názorům rozpadla. Helena Zeťová se poté soustředila na nahrávání svého vlastního alba. Na otázku, zda byl rozpad Black Milk jediným důvodem k uskutečnění sólového alba, odpovídá Helena pro server novinky.cz takto: „Mělo vzniknout už při Black Milk. Kapela měla nahrávat třetí desku a já sólovku. Dlouho s tím nikdo neměl problém, ale nakonec se ozvaly nepřejícné hlasy. Došlo to tak daleko, že se skupina rozpadla. Ale všechno zlé bylo k něčemu dobré: deska je na světě.“

V roce 2005 se pěvecké kvality Heleny Zeťové dostaly do povědomí televizních diváků díky písni Vyvolení, již Zeťová nazpívala a která se stala ústředním motivem stejnojmenné reality show. V říjnu téhož roku se pak fanoušci dočkali její první sólové desky Ready To Roll. Singl Impossible (Unstoppable) kraloval rádiím a zapsal se do povědomí široké veřejnosti. Helenino úsilí při tvorbě desky bylo odměněno v prosinci roku 2005, kdy v anketě Český slavík zvítězila v kategorii Skokan roku. V roce 2007 se zpěvačka zúčastnila prvního ročníku české verze Eurosongu se svou písní Love Me Again. Diváci ale dali v hlasování o postupujícím do evropského kola přednost kapele Kabát.

V březnu 2008 bylo Helena Zeťová dokončila druhé album nazvané stejně jako ústřední singl Crossing Bridges. Léto strávila opět ve studiu připravováním nového alba, jež nazpívala v řečtině. Deska ovšem putovala pouze na řecký trh. Helena Zeťová se realizuje i v oblasti módy, v roce 2008 se stala tváří značky Denny Rose. Vyzkoušela si tak i roli modelky.

V roce 2011 zasedla jako porotkyně druhého ročníku Česko Slovenské SuperStar.

Může se ti líbit

Videa interpreta Helena Zeťová

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama