Štítek Reklama

Interpreti Jelen

Jelen

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Jelen - Autor fotografie: Foto Universal Music

Rok založení 2012
Doba existence 5 let
Místo vzniku Praha, Přibyslav, Česká republika
Žánry Pop, Accoustic
Weby skupiny http://jelenmusic.cz/Jelen/Uvod.html
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Jelen
Oblíbená skladba

Kapela Jelen do puntíku splňuje spojení „hezky česky“ - jednoduché jméno, jednoduché písničky na hranici folku a popu, sympatie. Trojice muzikantů se představuje s akustickým EP, které bojuje proti „vítězství techniky nad člověkem“, přičemž doufá, že se jí podaří chytit víc úlovků než jen Magdalénu - první hit. 

Jindra Polák, Ondřej MálekMartin Kasal jsou - bez špetky ironie - obyčejní folkoví muzikanti. Podle oficiálního tvrzení se Jelenovi nejvíc líbí v kategorii roots music, tedy vlastní autorská tvorbě vycházející z kořenů populární hudby. Ale na rozdíl od leckterých popových interpretů nevymýšlejí zbytečnosti a svou image netlačí někam, kde jim to stejně nikdo neuvěří. EP Jelena by se tak mohla líbit nové generaci příznivců tradičního českého písničkářství, jejichž rodiče do nich odmala cpali Mertu, Mišíka nebo Nohavicu.

Posluchači rozhlasu už možná Jelena slyšeli, akorát o tom neví. Pánové totiž doprovázeli další "novou" zpěvačku Kateřinu Marii Tichou v písni Tančíme spolu, která nějakou chvíli vydržela na špičkách hitparád a jeden čas se dokonce stala pátou nejhranější českou skladbou v tuzemských rádiích.

Byla to tedy jen otázka času, kdy Jelen přiběhne s něčím autorským. Ostatně frontman Jindra Polák se kolem muziky ochomýtá už deset let a za tu dobu spolupracoval třeba s kapelami Dobrohošť nebo Irish Dew. Pod dohledem Martina Ledviny (Debbi), který s muzikanty připravuje debut, natočil také vlastní demo, odkud si tvůrci filmu Okresní přebor vypůjčili skladbu Světlo ve tmě. A po shledání se dvěma členy přibyslavské folk-rockové kapely Šatlava se zrodila další nadějná skupina.

Skupina ještě nenatočila ani klip, Magdaléna však na pár minut vzkřísila tuzemské písničkářství bez patosu a trapnosti. Snad se to Jelenovi bude dařit i dál.

Videa interpreta Jelen

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama