Štítek Reklama

Interpreti Katy Perry

Katy Perry

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Katy Perry - Autor fotografie: Foto Universal Music

Datum narození 25. 10. 1984
Věk 32 let
Místo narození Santa Barbara, California, USA
Žánry Pop
Weby interpreta http://www.katyperry.com
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Katy Perry
Oblíbená skladba

Jakmile Katheryn Elizabeth Hudson v 18 letech dostudovala Dos Pueblos High School, přestěhovala se do Los Angeles.

I kissed a girl
Málokterá věta otřásla hudební scénou tak, jako toto vyznání z úst Katy Perry. Políbila dívku skutečně? Ano! V rozhovoru pro OK! magazín tvrdí, že se tak stalo v jejích devatenácti letech. Zvláštní zpověď z úst dívky, jejíž otec i matka byli duchovní a která už jako malá zpívala v kostelním sboru. Přestože si i přes zákaz rodičů zamilovala Alanis Morisette nebo Queen (pro puritánské kněží byla světská muzika příliš nemravná), její první album Katy Hudson obsahuje převážně křesťanskou muziku. Druhé CD One of the Boys bylo už z jinačího těsta. Za píseň Ur so Gay se na ni dokonce ze všech stran sesypala kritika kvůli údajné homofobii. Z problémů ji vytáhla až Madonna, která Ur so Gay označila za svoji nejoblíbenější píseň.

více Zobrazit celý text

Změna jména a velký šoubyznys
Na cestě ke slávě byla Katy ochotna obětovat skoro všechno. Vzdala se svého příjmení, protože spojení Katy Hudson se příliš podobalo jménu herečky Kate Hudson, a převzala rodné příjmení své matky.
Poprvé se do světa velkého šoubyznysu podívala v roce 2003. Spolupracovala s produkčním týmem The Matrix, který předtím pracoval například s Avril Lavigne, Hilary Duff nebo Britney Spears. Začala dělat na prvním popovém albu. Původní plány na jeho vydání v roce 2005 nevyšly, několik skladeb si ale můžete poslechnout na Katyině Myspace. Simple, jeden z tracků tohoto alba, byl také použit v soundtracku k filmu Sesterstvo putovních kalhot.

Zlobivá holka boduje a uvádí MTV
A proč je Katy vlastně tak zajímavá? Ona sama tvrdí, že je to hlavně díky všem těm nepravostem, které prováděla v pubertě. Na otázku, o jaké prohřešky se jednalo, odpovídá pouhým: „Popusťte uzdu fantazii.“Otázkou zůstává, zda sama Katy Perry v pubertě popustila uzdu své fantazii natolik, aby očekávala svůj pozdější závratný vzestup. One of the Boys totiž rozdrtil žebříčky prodejnosti ve 20 zemích světa a Katy se dostalo cti moderovat předávání evropských cen MTV 2008. V šatech s tváří Baracka Obamy se tak postavila po bok hvězd, jakými jsou Christina Aguilera, Justin Timberlake nebo Jennifer Lopez.

V roce 2010 vydala Katy Perry desku Teenage Dream s písničkou California Gurls, která měla reagovat na hitovku Alicie KeysJay-Z Empire State of Mind.

V roce 2013 přichází s novou desku Prism.

více Skrýt text

Může se ti líbit

Videa interpreta Katy Perry

    Mohlo by tě také zajímat

    iStyle
    Štítek Reklama