Štítek Reklama

Interpreti Lanugo

Lanugo

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Lanugo - Autor fotografie: Lanugo/Jan Durina

Rok založení 2006
Doba existence 11 let
Místo vzniku Praha
Žánry Pop, Jazz
Weby skupiny www.myspace.com/lanugospace
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Lanugo
Oblíbená skladba

Pražská kapela Lanugo je na české scéně výjimečná. Typická je pro tohle spojení vystudovaných muzikantů přirozená kombinace jazzových postupů, sól a instrumentálních ploch s popovým vzorcem sloka-refrén. Máte rádi jasné, ale neprvoplánové (jednou snově, jindy zase rozverně) zaranžované melodie a s lehkostí zahraný doprovod? Pak si určitě poslechněte stejnojmennou desku, kterou Lanugo vydalo loni.

Markéta FoukalováDuší Lanuga je dozajista jedna z nejlepších mladých zpěvaček u nás, devětadvacetiletá absolventka Konzervatoře Jaroslava Ježka Markéta Foukalová. Možná, že jste si jí všimli už jako zpěvačky funkyjazzových Madfinger nebo jedné ze tří vokalistek ethnojazzových Yellow Family. Hostovala i u Michala Pavlíčka nebo na narozeninovém koncertě Michala Prokopa v pražské Lucerně.
Její citlivý alt jako by nebyl v Lanugu jenom sólovým, ale i dalším doprovodným nástrojem. Všechny instrumenty - ať už klávesy Viliame Béreše (29, například  Toxique), kontrabas Rastislava Uhrika (30, Vertigo Quinet, jejichž vliv je na albu ostatně velmi cítit), bicí Martina Kopřivy (31), trubka Miroslava Hloucala (27, Infinite Quintet) a kytara Mirka Šmilauera (30) - se totiž v rámci Lanuga nepředhánějí; podle teorie „jeden za všechny, všichni za jednoho“ jen citlivě staví společný výsledný zvuk. Zpěv Foukalové je přesně tak funkční, civilní, neafektovaný a přitom jasný jako ostatní kapelové nástroje.

V sedmi autorských skladbách zpívu Foukalová anglicky, na desce ale najdeme i zhudebněnou básničku českého autora Josefa Kainara Samota. I na ní Markéta dokazuje to, co u českých zpěvaček není zase tak úplně samozřejmé; kouzlo jejího hlasu se neztrácí ani s přechodem do jazyka, ve kterém všichni všemu rozumíme.

Může se ti líbit

Videa interpreta Lanugo
    Autor: Hana-Slivova

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama