Štítek Reklama

Interpreti Xindl X

Xindl X

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Xindl X - Autor fotografie: Foto bandzone.cz

Datum narození 16. 8. 1979
Věk 38 let
Místo narození Praha
Žánry Folk, Pop
Web interpreta http://bandzone.cz/xindlx
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Xindl X
Oblíbená skladba

Pod pseudonymem Xindl X se skrývá kontroverzní písničkář a scenárista Ondřej Ládek. Server Bandzone.cz ho na profilu popisuje jako „pražského rappera s kytarou, který se pokouší nalézt nový přístup k českému písničkářství“. Vystupuje sólově nebo s kapelou.

V dětství Xindl přežil těžkou autonehodu. Vystudoval scenáristiku na FAMU – z jeho pera pochází například scénář alternativního snímku Restart. Jednu dobu pracoval jako textař v reklamních agenturách. Podílel se také na scénáři k oblíbenému seriálu TV Nova Comeback. A to nejen jako spoluautor námětu, ale i jako hudební skladatel s písněmi (Vsákneš se do mě) Jako déšťKrev, pop a slzy. V roce 2003 začal hrát s pop-rockovou kapelou Já a brácha. Od dubna 2007 vystupuje jako Xindl X. Pseudonym převzal z filmu Woodyho Allena Hollywood Ending.

Vyhrál soutěž Česko hledá písničku se songem Mamut. Fanoušci ho zaznamenali především díky serveru Bandzone.cz, kde skoro měsíc vedl hitparádu s hitem Anděl. V říjnu 2008 vydal debutové CD Návod ke čtení manuálu a vyrazil na turné s Xavierem Baumaxou. Za Manuál vybojoval nominaci na Anděla v kategorii nejlepší folk a country album - skončil druhý. Podílel se jako scenárista na sitcomu Comeback a hudbě k filmu Vy nám taky, šéfe! Z něj pochází singl Mimo mísu.

V roce 2010 vydal Xindl X desku Praxe relativity. Rok a půl žil se zpěvačkou Olgou Lounovou.  

V roce 2011 vydal album folkových dřevních verzí všech svých písniček. Deska se jmenuje Xpívánky a patří k ní i zpěvník s akordy.

V roce 2012 přichází s novou deskou Láska, na níž ho podporuje kapela. Ve stejné době vydává i svůj vlastní akordový zpěvník Xpěvník.

V roce 2014 vydává novinku Čecháček Made, na které se vrací ke svým folk-rapovým kořenům.

Může se ti líbit

Videa interpreta Xindl X
    Autor: Hana-Slivova

    Mohlo by tě také zajímat

    iStyle
    Štítek Reklama