Youradio

Menu

Mrkni na dárkové karty Youradia Premium

 
 
Datum narození 4. 9. 1981
Věk 36 let
Místo narození Houston, USA
Web umělce www.beyonceonline.com
 

Beyoncé Giselle Knowles, herečka, módní návrhářka, producentka, ale hlavně jedna z nejvýraznějších postav současného R’n‘B, se narodila 4. září 1981 v texaském Houstonu. Její otec je Afroameričan, matka pochází z rodiny španělských přistěhovalců. Rodné přímení matky – Beyoncé – ji také inspirovalo při výběru uměleckého jména.

K hudbě se Beyoncé dostala v sedmi letech. Vystupovala jako sólistka kostelního sboru a navštěvovala taneční školu. Učitel odhalil skrytý talent a díky němu malá Giselle vyhrála přes třicet pěveckých a tanečních soutěží. Kariéra profesionální zpěvačky se přiblížila, když Beyoncé, její nejlepší kamarádka LaTavia Roberson, Kelly Rowland a LeToya Lucket daly dohromady band Girl’s Tyme. Rodičům neuniklo jejich nadšení, a tak se rozhodli, že jim pomohou splnit sen o slávě, a začali obcházet vydavatelství. V roce 1996 podepsal kvartet smlouvu s Columbia Records. Vznikla tak skupina Destiny's Child. ¨

O dva roky později přišel první hit, který se umístil v TOP10 americké hitparády, No, No, No Part 2. Destiny Child vyspěla v jednu z nejúspěšnějších R&B formací přelomu tisíciletí. Během osmi let jí vyšlo šest chartových jedniček, z nichž nejúspěšnější byla Independent Women Part 1.

2003: První sólovka
Na podzim 2002 Beyoncé spolupracovala s rapperem Jay-Z na hitu '03 Bonnie & Clyde. O rok později dokončila čokoládová kráska svou první sólovou desku Dangerously in Love, která obsahovala i veleúspěšný song Crazy in Love. Jenom v USA se prodalo alba přes čtyři miliony kopií, při pohledu na celosvětovou statistiku je číslo přibližně trojnásobné.

Druhý singl z této desky Baby Boy, společné dílo Beyoncé a Seana Paula, se proslavil jako jeden z největších hitů roku 2003. Vrcholy hitparád okupoval po dlouhých devět týdnů. Na konci tohoto pro Beyoncé přelomového roku vyšel i třetí sólový singl Me, Myself and I.

V prosinci 2005 natočila Beyoncé společně s rapperem Slim Thugem píseň Check on It, která se původně objevila na jedné z kompilací Destiny Child a na soundtracku k filmu Růžový panter.

Druhá sólová deska k narozeninám
Druhou sólovou desku oslavila Beyoncé 4. září 2006, přesně v den svých narozenin. Album se znovu okamžitě vyšplhalo na špici žebříčku prodeje a v prvním týdnu se prodalo přes 541 000 kopií. Na singlu Deja Vu opět spolupracoval Jay-Z.

Další album  - I Am… Sasha Fierce - vyšlo v listopadu 2008. Přineslo celosvětový hit If I Were a Boy a americkou jedničku Single Ladies (Put a Ring on It).

Čtvrtá sólovka 4 vyšla v roce 2011. Kritika ji přijala vlažně, ovšem z toho si Beyoncé nemusí dělat hlavu - na předávání cen MTV za nejlepší klip na konci srpna 2011 se všem přítomným pochlubila těhotným břichem. Prvního potomka čeká s manželem Jay-Z, s nímž žije přes deset let.

Beyoncé je nositelkou třinácti cen Grammy - deseti za sólovou práci, tří v barvách Destiny's Child.

Poslechněte si ukázky z poslední desky Beyoncé I´m… Sasha Fierce

 
Název albaI´m… Sasha Fierce
Hodnocení redakce80
Datum vydání18. 11. 2008
ŽánrR`n`B
TRACKLIST I Am…
1.If I Were a Boyplay
2.Haloplay
3.Disappearplay
4.Broken-Hearted Girlplay
5.Ave Mariaplay
6.Smash into Youplay
7.Satellitesplay
8.That's Why You're Beautifulplay
TRACKLIST Sasha Fierce
1.Single Ladies (Put a Ring on It)play
2.Radioplay
3.Divaplay
4.Sweet Dreamsplay
5.Video Phoneplay
6.Helloplay
7.Egoplay
8.Scared of Lonelyplay
9.Save the Heroplay
10.Why Don't You Love Meplay
 

Podobní interpreti

Diskografie

Album Lemonade

Lemonade

Rok vydání: 2016 Songů: 1 Vydavatelství: Columbia
 
Album Silent Night - Single

Silent Night - Single

Rok vydání: 2015 Songů: 1 Vydavatelství: -undefined-
 
Album Beyoncé: Platinum Edition and More

Beyoncé: Platinum Edition and More

Rok vydání: 2014 Songů: 1 Vydavatelství: Columbia
 
Album Singl

Singl

Rok vydání: 2013 Songů: 1 Vydavatelství: Columbia
 
Album O.S.T. The Great Gatsby

O.S.T. The Great Gatsby

Rok vydání: 2013 Songů: 1 Vydavatelství: Interscope
 
Album Rihanna & Beyonce - The Don Divas

Rihanna & Beyonce - The Don Divas

Rok vydání: 2008 Songů: 8 Vydavatelství: Panther
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno