Štítek Reklama

Interpreti Ondřej Ruml

Ondřej Ruml

Více interpretů jako tento
motiv interpreta
Datum narození 21. 8. 1981
Věk 35 let
Místo narození Jablonec nad Nisou, Česká republika
Žánry Pop
Web interpreta http://www.ondrejruml.com/
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Ondřej Ruml
Oblíbená skladba

Ondřej Ruml, zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista, se proslavil v roce 2008 v soutěži X-Faktor, kde postoupil až do finále. Řada diváků si jistě pamatuje jeho skvělý výkon v písničce Don´t Worry, Be Happy od Bobbyho McFerrina.

Od té doby se ale Ondřej posunul. Neskončil v estrádách, dál vystupuje se svou funky kapelu T.O.P. Dream Company a vydal první sólo desku Proměna. Sympatické je na ní především její pestrost a zpěvákův skladatelský a instrumentální vklad.

Ruml nepíše prvoplánové pecky a v textech se neschová ani to, že je romantik. Desku si prostě poskládal z toho, co je mu nejbližší; slyšet je na ní jeho oblíbený soul a funk (hned úvodní Dobrý den), bigband a sinatrovský swing (Proměna, Úsměv) i folk a country, které Ruml okořenil banjem (Když se stmívá).

Škoda jen, že všech jedenáct skladeb - ať už jde o swing nebo soul - se Ruml spolu s producentem a kytaristou  Patrickem Karpentskim (např. Toxique) rozhodl zabalit do zbytečně popového zvuku. Ten totiž v kontextu s českými texty, které se tradičně točí kolem lásky a dalších pocitů, ovšem nepřinášejí žádný originální obrat nebo frázi, v určitých momentech zbytečně přebijí zajímavé aranže.

Nic to ovšem nemění na tom, že deska, kterou Ruml pod Karpentskiho dohledem a s kapelou složenou z jazzových hráčů - basa Rasťo Uhrík, klavír Beata Hlavenková a bicí Martin Novák - natočil, je se svými přesahy do okrajových žánrů v kontextu mladé české pop music velmi netradiční.

Může se ti líbit

Videa interpreta Ondřej Ruml
    Autor: Hana-Slivova

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama