Štítek Reklama
13. 3.2010

Forest Lawn: Tady je pohřbený Michael Jackson

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Luboš Procházka, reportér Koule.cz, před mauzoleem, v němž je pohřben Michael Jackson - Autor fotografie: Foto Luboš Procházka

Na hřbitově Forest Lawn ve čtvrti Glendale, stranou od Los Angeles, odpočívá král popu Michael Jackson (+51), který zemřel loni v červnu. V kopcích nad městem, kde je oproti L.A. poměrně zima, se byla podívat i Koule.

Je tu chladno a klid, žádné davy fanoušků. Pokud nemáte mapu, po velkém hřbitově Forest Lawn bloudíte. S mapou ale najdete velké mauzoleum, v němž jsou uloženy ostatky Michaela Jacksona, snadno.
„K jeho hrobu se nedostanete, klíče má pouze rodina,“ říká jeden ze zaměstnanců hřbitova. „Do mauzolea jako takového samozřejmě můžete, celý den tam probíhají prohlídky. Jacksonův hrob je ale zamčený a nepřístupný,“ dodává. To tedy vysvětluje fakt, proč nikde v okolí neleží žádné květiny.
Největší zájem o místo posledního odpočinku krále popu už ovšem opadl. V době naší návštěvy bylo v mauzoleu asi pět dalších lidí a kolem projela dvě auta s několika fanoušky. Ostatní o místě posledního odpočinku svého idolu buď neví nebo nemají na cestu do L.A. prostředky.

Dům, kde zemřel Michael Jackson. Foto: Matěj SmlsalMísto, kde zemřel, je navštěvovanější
Dům, kde Michael Jakcosn loni na konci června skonal, vidí denně, oproti mauzoleu ve Forest Lawn, tisíce lidí. Do ulice Carolwood Drive v luxusní čtvrti Holmby Hills je ve vyhlídkových autech vozí desítky společností, které poskytují výlety k domům slavných lidí. U vily, kde Jackson zemřel, je teď klid. Stovky novinářů z celého světa jsou už dávny pryč. V současnosti v objektu zatím nikdo nový nebydlí. Prý se tam občas zastaví policie a hledá další fakta o posledních měsících zpěvákova života.

Fotogalerie

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama