Štítek Reklama
18. 2.2010

V Praze zahraje vítěz Eurosongu Alexander Rybak

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Pro fanoušky Eurosongu to bude zážitek. Do Prahy totiž ve čtvrtek 25. února zavítá loňský vítěz této soutěže, běloruský Nor Alexander Rybak (23). Do Lucerna Music Baru s sebou přiveze písně z debutové desky Fairytales (Pohádky).

Eurosong vyhrál Nor běloruského původu Alexander Rybak loni na jaře v Moskvě. Diváky po celé Evropě dostal nejen sympatickým vzhledem, ale také tím, že zpíval, tančil a k tomu ještě stíhal hrát na housle. Paradoxem je, že teď Rybak přijede do země, která Eurosong nikdy moc nesledovala a letošního ročníku se dokonce nezúčastní. Ani jeho debutovou desku tady neseženete - Bontonland ji od podzimu v nabídce stále nemá.

Rybak s LukašenkemProblém Lukašenko
Po svém vítězství v Eurosongu si Rybak zadělal na problémy, když se nechal po jednom ze svých koncertů vyfotit s běloruským prezidentem Alexanderem Lukašenkem. Na snímku, který zveřejnil na svém profilu na Facebooku, se s ním objímá a zvedá nahoru palec. Nejvíc nevole ale vyvolal popisek, kterým Rybak fotku doprovodil. "Já s prezidentem Běloruska. Díky němu je Minsk jedním z nejkrásnějších a nejčistších měst Evropy! Přijeďte sem," napsal pod fotku s mužem, který je západními médii označován za posledního diktátora Evropy.

Jak to chodí na severu
Na debutové desce Fairytales Rybak s gustem vypráví o delfínovi, třinácti koních, ale také o opuštěných lidech. A hlavně pak ale o svém zajímavém hlasu.
Celé album otevírá píseň Roll With The Wind, která posluchače jako by přenese na severskou slavnost.
Ke slavné Fairytales (zpíval ji na Eurosongu) si Rybak napsal hudbu i text. To samé platí i o třetí písni Dolphin, v níž pokračuje popová houslová linka, a také o čtvrtém, hodně folklórním songu Kiss And Tell. Songy If You Were Gone, Abandoned13 Horses pak naopak působí klidně a komorně - na rozdíl od závěrečné 500 Miles, rozjeté projíždce norským folklorem.   

Podívejte se na klip k písní Alexandra Rybaka Funny Little World

Alexander Rybak
Kdy:
25. února
Kde: Lucerna Music Bar, Vodičkova 36, Praha 1
Čas: 21.00
Vstupné: 250 Kč
Pořadatel: Live Nation

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama