Štítek Reklama
6. 4.2013

Film roku: Velkého Gatsbyho doprovodí Lana Del Rey či Beyoncé

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Beyoncé - Autor fotografie: Foto iam.beyonce.com

Letos v květnu bude mít premiéru film na motivy románu Francise Scotta Fitzgeralda Velký Gatsby (The Great Gatsby). Vzhledem k popularitě knihy z roku 1925 a hereckému obsazení - ve filmu figuruje i Leonardo DiCaprio - bude snímek velkou událostí. Stejně velkolepý ale bude i soundtrack. Pod taktovkou rappera Jay-Z z něj uslyšíme Lanu Del Rey, Beyoncé, Gotyeho anebo The xx.

Režisér filmu Velký Gatsby Baz Luhrmann a producent Jay-Z představili tým muzikantů, který se podílí na soundtracku k chystanému filmu Velký Gatsby (1925) spisovatele Francise Scotta Fitzgeralda. Ve filmu tak zazní jak původní skladby, tak nové verze starších melodií.

Soundtrack k Velkému Gatsbymu   

Jay-Z - 100$ Bill
Beyoncé x André 3000 - Back To Black  
will.i.am - Bang Bang  
Fergie + Q Tip + GoonRock - A Little Party Never Killed Nobody (All We Got)
Lana Del Rey - Young and Beautiful
Bryan Ferry - Love Is the Drug
Florence Welch - Over The Love 
Coco O. of Quadron - Where the Wind Blows
Emeli Sandé a Bryan Ferry - Crazy In Love  
The xx - Together
Gotye - Hearts a Mess 
Jack White - Love Is Blindness
Nero - Into the Past
Sia - Kill and Run 

Luhrmann a Jay-Z spolu s autorem filmové hudby Craigem Armstrongem, který s Luhrmannem spolupracoval na filmech Moulin RougeRomeo a Julie, se pokusili transformovat citovost jazzového období románu do hudebního ekvivalentu současnosti. Použili k tomu směs hip-hopu, tradičního jazzu a dalších moderních žánrů

„Fitzgeraldův román je okořeněný současnými hudebními odkazy specifickými pro atmosféru prostředí a doby roku 1922, kdy se děj odehrává. Přestože víme, že Fitzgerald označoval tento čas jako jazzové období a tuto dobu také divák na plátně uvidí, my žijeme v éře hip-hopu a chceme, aby naši diváci cítili vliv moderní hudby stejně, jako Fitzgerald chtěl, aby to jeho čtenáři cítili v době vydání knihy," řekl Luhrmann.

“Velký Gatsby je klasický americký příběh seznámení člověka s extravagancí, dekadencí a iluzemi," dodal Jay-Z s tím, že podobnou atmosféru by měly držet i písně, které pro film vybral.
Kromě skladeb oslovených hostů (včetně rapperovy ženy Beyoncé - zpráva o její předělávce skladby Amy Winehouse) ve filmu zazní i jeho vlastní písničky. Skladbu No Church In the Wild nahrál, když se poprvé setkal s  Luhrmannem, a ve snímku ji použije spolu s trackem 100$ Bill.

Jako první ukázka ovšem půjde ven skladba Young and Beautiful v podání Lany Del Rey, klip je v plánu na 22. dubna.

Soundtrack vyjde 6. května, premiéra filmu je v plánu na 15. května 2013.

Podívejte se na trailer

 

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama