Štítek Reklama
5. 9.2011

Freddiemu Mercurymu by bylo 65. Koukněte na nejlepší živá videa

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Freddie Mercury - Autor fotografie: Foto ČTK/Picture Alliance

Kdyby zpěváka kapely Queen Freddieho Mercuryho nepřemohla v roce 1991 nemoc AIDS, oslavil by 5. září 65. narozeniny. Pojďte si s námi připomenout, jak skvělý byl nejen za mikrofonem, ale i na pódiu; nabízíme vám pět ukázek z velkých koncertů Queen. Je nějaká skladba od téhle kapely vaše srdeční? Dejte nám vědět!

I Want to Break Free

(Z desky The Works z roku 1984)

Tyhle záběry jsou z koncertu v rámci brazilského festivalu Rock In Rio v roce 1985. Stačí pár frází, Freddieho "taktovka" a narvaný stadion zpívá jako jeden muž úvodní slova skladby emancipační hitovky I Want to Break Free. Na desetidenní festival tehdy dorazilo skoro jeden a půl milionu lidí. V den, kdy na akci hráli Queen, se představili i Iron Maiden nebo Whitesnake.

Under Pressure

(Z desky Hot Space z roku 1982, skladbu Queen složili a napsali s Davidem Bowiem)

Ani tady nedalo Freddiemu Mercurymu, oblečeného do typické žluté bundičky, rozezpívat publikum. Vyprodaný stadion ve Wembley si v roce 1986 s Mercurym zazpíval několik taktů z hitovky Under Pressure. Tisícihlavý sbor si nevedl špatně, a co na to Freddie? Máchl směrem k fanouškům a procedil mezi rty: "Jděte do háje." Po prvních tónech typické basové lince je ale vše zapomenuto a na stadionu pokračuje fantastická party.Bohemian Rhapsody

(Z desky A Night at the Opera z roku 1975)

Oficiální klip k téhle hymně je také skvělý, ale živé provedení skladby na festivalu v kanadském Montrealu v roce 1981 nepředčí. Nejde jen o světla a velkolepost provedení, ale i o detailní záběry emocemi napěchovaného obličeje Freddieho Mercuryho. A také o kytarové sólo Briana Maye.

One Vision

(Z desky A Kind Of Magic z roku 1985, resp. 1986)

Takhle to vypadá, když se jmenujete Freddie Mercury a dvakrát za sebou vyprodáte stadion ve Wembley, do kterého se vměstná více než 120 tisíc lidí. One Vision. Druhá ukázka ze slavného koncertu Queen v roce 1986.

 

We Will Rock You + We Are the Champions

( Z desky News of the World z roku 1977)

Takhle vypadali Queen před dvaatřiceti lety, když v roce 1979 hráli v japonském Tokiu. Jak se vám líbí rudě oděný Mercury, kterak sedí za krkem Supermanovi a zpívá stadionovou hymnu We Will Rock You?

Bonus: Takhle si dnes Mercuryho připomíná Google...

...takhle autoři narozeninového sestřihu...

...a takhle Katy Perry nebo My Chemical Romance

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama