Štítek Reklama
26. 2.2013

Gangnam Style je pryč, teď letí Harlem Shake

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Kanadský Harlem Shake: Tančí celý Vancouver - Autor fotografie: Foto ČTK/ZUMA/Sergei Bachlakov

Sotva jsme se oklepali z "koňského" tance bláznivého korejského rappery Psy ve skladbě Gangnam Style, po internetu se šíří další nákaza. Už jste s kolegy v práci zkoušeli Harlem Shake? Harlem Shake je písnička od amerického elektronického projektu Baauer, během níž začne jedna osoba tančit. Ostatní se přidají, když zaslechnou slova "harlem shake". Čím bláznivější tanec, tím lépe.

Koncept a první video na téma "Harlem Shake" má na svědomí pětice teenagerů z Austrálie, tance, který v současné době zaměstnává YouTube víc než Gangnam Style od Korejce Psy, se ale okamžitě chytily tisícovky obyčejných lidí. A o co vlastně jde?

Základem videa je v podstatě primitivní skladba Harlem Shake elektronického projektu Baauer (poslechněte si). I děj klipu je pokaždé stejný; jedna z postav začne tančit na podkladové beaty, ostatní si jí nevšímají a přidají se až poté, co zazní slova "harlem shake". Čím bláznivější tanec, tím samozřejmě lepší.

Harlem Shake nemá na rozdíl od Gangnam Style žádné reálie, není nikterak šokující a vlastně ani vtipný. Přesto videa inspirovaná australskými skejťáky vidělo za necelý měsíc na nejrůznějších kanálech více než víc než 175 milionů  milionů lidí. Podívejte se na různé varianty Harlem Shake.

Harlem Skake od australských skejťáků

Tanečky "norské armády"

Late Night with Jimmy Fallon

Fotbalisti Manchesteru

Harlem Shake v grafickém studiu

Rapperka Azealia Banks a její remix

Harlem Shake se dostal i do studia Evropy 2

A co starý dobrý Gangnam Style?

 

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama