Štítek Reklama
1. 6.2014

Lucie: Hudebníci říkají, kterou písničku od ní mají nejradši

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Lucie na květnovém koncertě v pražském Retru - Autor fotografie: Staropramen

Skupina Lucie dnešním dnem začíná ve velkém dobývat Česko. Po slovenské předehře startuje v Ostravě comebackové turné, které bude mít jen v Praze v půli měsíce tři vyprodané zastávky v O2 aréně. Zeptali jsme se hudebníků, kteří mají k Lucii blíž než my ostatní, na jakou písničku se na koncertech těší nejvíc. A které skladby se nemůžete dočkat vy?

Anna K

Robert Kodym pro ni napsal Píseň o slzách na poslední řadovku Relativní čas

Vybrala bych si Danielu. Miluju Robertův text, ostatně jako všechny jeho texty, líbí se mi i hudebně. A David Koller ji skvěle zpívá! (Danielu by si vybral i další oslovený, Michal Ambrož zJasné páky, kde Koller bubnuje).

 

Ondřej Fencl

Hudebník, skladatel, textař, člen kapely Lucie Revival

Chystám se na plzeňský koncert na Lochotíně, genius loci prastarého open-air festivalu udělá určitě své. Kdybych to mohl ovlivnit, poslechl bych si rád Černý kočky mokrý žáby, to byl před dvaceti lety nátěr jak hrom: vzpomínám si, jak jsem na to v Edenu koukal s otevřenou pusou. Pak třeba S tebou, kterou Lucie naživo nikdy nehrála, ale my s revivalem ano; má správně tesknou náladu a geniální vokály. Taky Šťastnej chlap, ale to by chtělo pořádnou kytarovou stěnu. A těší mě, že ze starších písniček bude v playlistu Utíkej.  

Michal Pelant

Skladatel, kytarista Davida Kollera

Jsem ovlivněný tím, že ty největší hity Lucie jako Daniela, Srdce, Amerika, Černí Andělé, Sen nebo Vona říká jo a další hrajeme s Kollerbandem už zhruba osm let na koncertech, takže k nim mám spíš pracovní než posluchačský vztah. Ale zajímavé na nich je, že mě pořád baví hrát, což je pro mě důkaz jejich vyjímečnosti.

K mým dalším oblíbeným určitě patří Tereza, Lovec střelec doktor a vědecTrumpety nebo písničky, které jsme nikdy nehráli, třeba Mít tě sám


Milan Cimfe

Zvukař, producent, s Lucií nahrával desky


    

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama