Štítek Reklama
10. 6.2017

Pár si před lety osvojil malé koťátko, nyní má doma nejdelší kočku na světě

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Stephy Hirst z Autrálie si před několika lety přinesla domů malé zrzavé koťátko. Jak ale chlupatý kamarád Omar postupně rostl, začínalo být jasné, že úplně obyčejný kocour to nebude.

Už v roce tenhle fešák totiž vážil neuvěřitelných 9 kilo! Nyní už váží přes 13 a měří 1,19 metru. To je ale velká kočka, co? Je dokonce ta vůbec nejdelší na světě.

Stephy totiž jednoho dne svého velkého kočičáka vyfotila a dala na profil Cats of Instagram. Tam začal Omar okamžitě sbírat lajky a obdivné komentáře a za nedlouho se ozvali lidé z Guinessovy knihy rekordů s tím, jestli by si zvíře nemohli přijet přeměřit.

"Nejdřív se mi to zdálo až neuvěřitelné, jistě, je to velký kocour, ale že by byl nejdelší na světě? Pak jsme ale s manželem souhlasili," popsala Stephy médiím. Omar překonal dosavadní rekord doslova o chlup. Jeho předchozí držitel měří 1,18 m.

A jak se s takovým obrmazlíkem žije? "Zavíráme ho v obýváku a necháváme mu na spaní celý gauč. Jinak by nám lezl do postele, a to se nedá. Zaprvé se chce pořád mazlit a zadruhé už bychom se tam nevešli mi," vylíčila Australanka.

Mrkněte se na toho macka do galerie!

Galerie: Kočka s dvoubarevnýma očima je miláčkem internetu

Galerie: Kočky, které se chovají fakt divně

  • fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama