Štítek Reklama
19. 11.2009

Pet Shop Boys v Praze řeknou "Yes" synthpopu

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Pet Shop Boys - Autor fotografie: Foto MySpace dua

Britská dvojka Neil Tennant a Chris Lowe, kterou svět zná pod jménem Pet Shop Boys, přijede za 14 dní velebit moderní syntezátorový elektro pop s novou deskou Yes. Typický zvuk kláves a vysokého Tennantova hlasu se bude 3. prosince ozývat z pražské Tesla areny, kam kapela dorazí v rámci turné Pandemonium Show.

V pondělí 23. listopadu začneme na Kouli soutěžit o lístky na koncert Pet Shop Boys.
Natrénovat na soutěž můžete tady
.

Kdo by neznal hity jako It´s a Sin, Always On My Mind nebo Go West? Stojí za nimi duo Pet Shop Boys, Britové, kteří se na začátku 80. let potkali v jednom londýnském obchodě s elektronikou. A protože se oběma líbily  zvuky syntezátorů a taneční muzika, začali spolu skládat. Není třeba dodávat, že dobře udělali: talent a chuť experimentovat je posunuly mezi celosvětově nejúspěšnější synthpopové kapely - Neil a Chris koncertují a vydávají desky už přes dvacet let a jejich singly se pravidelně umísťují v TOP 20 britské hitparády. „To, co Pet Shop Boys dělají, je jedinečné. Jsou průkopníci popkultury, stále překvapují a s každým dalším krokem posluchače napínají. Jsme hrozně rádi, že desky teď budou zase vydávat u nás,“ říká o nich Miles Leonard z pobočky velkého labelu EMI, vydavatelství Parlophone, kam se Pet Shop Boys v roce 2007 vrátili.

It´s a Sin od Pet Shop Boys

V Praze po třech letech
Pet Shop Boys se do Prahy vrací po více než třech letech, naposledy se v srpnu roku 2006 představili na open-air festivalu Love Planet na pražském Výstavišti. Na tamní lehce podmáčené louce odehráli jeden z nejlepších koncertů v rámci celé akce.  
Poslední  - březnová - deska Petshopáků se jmenuje Yes a (nejen) Koule ji hodnotí pozitivně (recenzi si na Kouli přečtěte tady). Kapela se na albu drží starého dobrého charakteristického zvuku, který oblékla do moderního kabátu. Na rozmanité a barevné nahrávce zároveň najdete silné melodie s hitovým potenciálem, vaší pozornosti doporučujeme například skladbu Vulnerable (poslechněte si ji zde.)

Lístky na koncert stojí 499 až 2990 Kč a koupit je můžete na webu Tesla areny.

Rubriku připravujeme ve spolupráci s EVROPA2.cz. logo Evropa 2

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
iStyle
Štítek Reklama