Štítek Reklama
6. 3.2014

H O L K A Pharrella Williamse je prostě dokonalá

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Pharrell Williams - Autor fotografie: Foto Sony Music

Když Pharrell Williams pracuje jako producent s Beyoncé, Daft Punk nebo Robinem Thickem, vrní jeho ovečky spokojeností. Jak to ale vypadá, když jede sám za sebe? Taky skvěle. Jeho druhá sólovka G I R L je vzorem dokonalé popové desky.

G I R L má styl, je sexy, je zábavná - zkrátka ideální holka. Na rozdíl od osmi let starého debutu In My Mind se Pharrell Williams odchýlil od dlouhé stopáže i od rapu a na G I R L vsadil na písničky. Všechna ozubená kolečka do sebe zapadají a album má smysl od prvního do posledního tónu. Deska je plná zábavných zvuků i nápaditých aranží, Williamsovi sluší funky stejně tak jako všudypřítomný retro nádech, který se tak trochu podobá feelingu Justina Timberlakea z posledního dvojalba (přečtěte si o něm).

Poslechněte si G I R L v Youradiu

Pharell v současné době letí, a tak si může ukázat prstem, koho by na desce chtěl. Williams tentokrát vybíral pouze mezi hudební smetánkou a výsledkem je skvělý duet Brand New se zmíněným Timberlakem, svěží vytleskávačka a asi nejlepší sing z celé desky Come Get It BaeMiley Cyrus, lehké reggae s Alicií Keys nebo kolegiální revanš od Daft Punk.

Williams na desce občas vykrádá sám sebe, například nástup skladby Hunter je téměř totožný s hitem Blurred Lines, s nímž pomáhal Robinu Thickovi. Ale nevadí, zpěvák to všechno vyvažuje zábavnými hrátkami typu africky laděné Lost Queen. A právě to je na Pharrellovi tolik sympatické: z jakéhokoliv nedostatku udělá ve finále přednost, a pokud by mu na to fanoušci zrovna neskočili, dostane je během momentu svým charismatem.

G I R L Pharrell Williams už sice oslavil čtyřicátiny, mimo vlastní skládání a produkování ale stačí ještě bubnovat v N.E.R. D., navrhovat módu (značky Billionare Boys Club a Ice Cream) a dohromady dává taky filmové soundtracky. Osmiletá pauza mezi deskami mu vyloženě prospěla, ale pokud budou jeho příští kroky následovat atmosféru G I R L, neměl by s další deskou otálet. Tenhle chlápek totiž moc dobře ví, jak se hněte těsto, aby koláče chutnaly skvěle.

Pharrell Williams - G I R L
Vydavatelství: Columbia
Celkový čas: 46:53
Seznam skladeb: Marilyn Monroe, Brand New (feat. Justin Timberlake), Hunter, Gush, Happy, Come Get It Bae, Gust of Wind, Lost Queen, Know Who You Are (feat. Alicia Keys), It Girl

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama