Štítek Reklama
20. 8.2012

Pussy Riot dál protestují proti Putinovi, poslechněte si novinku

  • Článek
Více článků jako tento

Trojice dívek z ruské punkové skupiny Pussy Riot dostala v Moskvě dvouletý trest za protesty proti režimu prezidenta Vladimira Putina, když v pravoslavném kostele prosila, aby je Panna Maria od ruského vůdce ochránila. Aktivistky se ale nenechaly zastrašit a na internetu od včerejška koluje nová skladba. I v ní se bez servítků vyjdřují k Putinovi. Na straně Pussy Riot stojí nejen spoluobčané, ale i celebrity typu Madonny.

Za skladbu Blahorodičko, vyžeň Putina, kterou před půl rokem odzpívaly a zatančily Naděžda Tolokonnikovová (22), Marija Aljochinová (24) a Jekatěrina Samucevičová (30) ze skupiny Pussy Riot v moskevském pravoslavném kostele, dostaly dívky před několika dny dva roky vězení (zpráva). Jako důvod soudkyně uvedla výtržnictví a náboženskou nesnášenlivost.  

Trest trojici ovšem neodradil od toho, aby do světa poslala další protestsong. Jmenuje se Putin Lights Up the Fires (Putin zapaluje ohně) a jako první s ním o víkendu přišel magazín britského Guardianu.

V nové skladbě zpívají Pussy Riot o svém zadržení a také o tom, že Putinův režim dlouho nevydrží, protože ruský lid se jím už nenechá terorizovat a vzbouří se.

Pussy Riot vs. Rusko: K pochopení causy doporučujeme otázky a odpovědi v Hospodářských novinách

Za Pussy Riot se kromě obyčejných lidí postavila také řada slavných muzikantů v čele s Madonnou, která prohlásila, že uvěznění trojice dívek je proti lidskosti.

Bubeník The Black Keys Patrick Carney zase na Twitter napsal, že jeho kapela nezahraje v Rusku do té doby, než režim dívky propustí, a Alex KapranosFranz Ferdinand upozornil, že díky Mariy, Katě a Naděždě se na Rusko zaměřil celý svět.

Skupině Pussy Riot v Česku vyjádřil podporu například trutnovský Open Air anebo rapper Bonus, který na internetu nechal sdílet remix.  

Punková skladba Bohorodičko, vyžeň Putina, za kterou byly Pussy Riot odsouzeny

 

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama