Štítek Reklama
16. 6.2011

Smrt v klipech aneb Za co může Rihanna

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Smrt. Jak ji kapely zobrazují v klipech? - Autor fotografie: Foto Shutterstock

Některé celebrity adoptují sirotky z Afriky, jiné berou drogy, další se svlékají. Když ani to nezabere, přichází na řadu násilí. Po vraždě sáhla nejnověji zpěvačka Rihanna v singlu Man Down, což nás inspirovalo k výběru těch nejpodivnějších klipů, v nichž se vraždí nebo ubližuje. Mimochodem - také máte pocit, že o Rihannině videu se mluví jen proto, že je to známá holka?

Nejdříve si připomeňme, proč ten povyk. Až uvidíte klip k písničce Man Down a scénu, ve které Rihanna zastřelí muže, pochopíte, že tahle barbadoská zpěvačka měla pravdu, když řekla: “Jsem všem těm mravokárcům vděčná, bez nich by si toho videa skoro nikdo nevšiml.“ Podívejte se na video.


Pink - Please Don’t Leave Me

Naprostou klasikou v násilnických videoklipech je Please Do’nt Leave Me od Pink. Sympatická novopečená maminka v něm nedělá nic jiného, než brání svému příteli, aby ji opustil. Ten na to doplácí stále akutnějšími zraněními, až se nakonec role obrátí; Pink leží zmrzačená na podlaze a přítel ji opustí. Zrátka americký sen.

No Doubt! - It’s My Life

Musíme uznat, že co se týrání partnerů v klipech týče, není Pink úplně první. V roce 2003 totiž spatřilo světlo světa půvabné video It´ My Life, na němž se Gwen Stefani, zpěvačka skupiny No Doubt! u soudu přiznává k sérii vražd svých partnerů. Pokud vás nebaví otravy a netoužíte ani po muži, kterého rozmáčklo auto, počkejte si na konec klipu. Gwen hodí dalšímu partnerovi do vany fén a to šplíchnutí je opravdu rozkošné.

Kasabians - Fire

Skutečně muzikantskou střílečku předvedli britští Kasabian v klipu k hitovce Fire. V něm přepadnou ozbrojeni nefalšovanými kytarami jakousi banku, kde si nakradou noty. Prchají a vše vrcholí přestřelkou s policií.

M.I.A. - Born Free

O tomto kontroverzním klipu jsme psali loni v dubnu, kdy se dostalo na YouTube. Rapperka M.I.A. v něm poukazuje na zbytečné násilí, což ilustruje „honem na zrzky“, zorganizovaný bandou amerických vojáků. Všudypřítomný strach a nulová šance na záchranu dělají z klipu poměrně strašidelnou podívanou. Posuďte sami.

Kanye West - Monster

I o tomhle videu jsme už informovali. Ale opakování neuškodí, takže pokud chcete vidět oběšence pro štěstí, pár bezvládných těl, Kaneyho Westa rapujícího s useknutou ženskou hlavou v ruce a hlavu v igelitovém pytli, doporučujeme novinku Monster.

The Dresden Dolls - The Kill

The Dresden Dolls jsou bostonské duo, které má provokaci amerického publika v popisu práce. Navléká se do kabaretních oblečků a jejich klipy mívají erotický podtón. To však není případ videoklipu k písni The Kill, tady se vraždí. Umělecky, samozřejmě.

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama