Štítek Reklama
20. 1.2011

Udělala to Britney, nebo Louis Armstrong?

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Britney Spears a Louis Armstrong. Kdo s koho? - Autor fotografie: Foto Sony Music a archiv

Coververze populárních písniček se dělaly, dělají a dělat budou. Občas jsou úspěšné, ale dost často se neuchytí. A opravdu výjimečně převálcují i originální verzi. Kdo patří mezi ony „poražené“? Britney Spears, Yolanda Be Cool a v jistém smyslu i česká legenda Blue Effect. I když ta spíš vyhrála… Přesvědčte se v našem dnešním Šrumci.

Kosmickou Britney Spears v červeném latexovém oblečku v písničce Oops! I Did It Again... si pamatuje snad každý. Řadu lidí proto překvapila zpráva, že písnička není Britnina, ale že ji ukradla slavnému jazzovému trumpetistovi Louisi Armstrongovi. Na YouTube se totiž objevilo video s názvem “Oops! I Did It Again... Original, které skutečně zní, jako by jej nahrál samotný Armstrong.

Nakonec se ukázalo, že se jedná o velmi povedenou legrácku zpěváka Sheka Bakera a trumpetisty Kurta Stockdalea. Jakkoli je náš Šrumec v showbizu plně oddán Britney, připouštíme, že “Armstrongova” verze je lepší.

Britney Spears

"Louis Armstrong"


Yolanda Be Cool
a její We No Speak Americano loni duněla Českem tak často, že alespoň jednou ji musel slyšet každý.
Možná ale nevíte, že jde o předělávku Tu vuò fà l'americano z pera Itala Renato Carosona. V originále se jedná o výsměch všem Evropanům, kteří si myslí, že budou-li pít whiskey a sodu, stanou se Američany. Tu vuò fà l'americano je v celku pohodová džezovka, a pokud vám Yolanda leze krkem, tohle by vás mohlo usmířit.

Yolanda Be Cool


Renato Carosone


Na závěr perlička. Nejprve si pusťte nahrávku české skupiny Blue Effect z roku 1971. Hrají na ní skladbu Má hra, kterou složil Radim Hladík.

Připomíná vám něco? Pokud ne, zaposlouchejte se ještě jednou do první půl minuty. Právě tento motiv odkoupila o třicet let později electrohiphopová formace One-T Cool-T a postavila na něm svůj megahit The Magic Key. A pak že česká muzika nemá šanci prorazit.

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama