Štítek Reklama
15. 12.2011

Václav Neckář a ti další. Jak se povedly letošní comebacky?

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Václav Neckář - Autor fotografie: Foto ČTK/Fotobanka ČTK/Josef Horázný, Martin Štěrba

Letošní úspěch písničky Půlnoční, kterou skupina Umakart svěřila pro soundtrack filmu Alois Nebel Václavu Neckářovi, nás inspiroval k olédnutí za comebacky roku 2011. Které se povedly? A co radši mělo zůstat doma v pokojíčku? Hlasujte v dnešním Šrumci.

Václav Neckář - Půlnoční

Ani ne tři měsíce trvalo písničce Půlnoční skupiny UmakartVáclava Neckáře, aby si ji na YouTube pustilo milion lidí. Píseň zazněla ve filmu Alois Nebel (recenze) a možná bude stát na počátku další spolupráce kapely  se zpěvákem, který stále bojuje s následky mozkové mrtvice. Umakart totiž nadhodil, že by pro Neckáře rád připravil album ve stylu Johnnyho Cashe.

 

Barry Manilow - 15 Minutes

Letos se o comeback pokusil i autor legendárního megahitu Mandy (poslechněte si) Barry Manilow. Píseň 15 Minutes je jeho autorská novinka po deseti letech a nevede se jí vůbec špatně; stejnojmená deska je první nahrávkou Manilowa od roku 1979, která dosáhla do TOP 10 nejprodávanějších desek v USA. Jaký má Barry recept na úspěch? “Inspiraci hledám u Britney Spears,” řekl v červnu v rozhovoru pro L.A. Times.

 

Shania Twain - Today Is Your Day

Poprvé od roku 2005 se v hitparádách objevila i někdejší suverénní vládkyně countrypopové scény Shania Twain. Žena, která ve svých písních odmítala Brada Pitta i přední vědce, letos nahrála píseň Today Is Your Day. Měla sice původně posloužit jen jako ústřední melodie televizního seriálu Why Not, zájem fanoušků ale prý samotnou Shaniu přiměl, aby začala svůj comeback zvažovat seriózně.

 

Jennifer Lopez - On The Floor

Kolem roku 2002 existovalo jen málo zesměšňovanějších a arogantnějších zpěvaček než Jennifer Lopez. Nechávala si stavět soukromé výtahy, aby na ní necivěli sousedi, a snažila se nás přesvědčit, že je stále ta malá Jenny, co vyrostla v Bronxu a ať je jakkoli bohatá, vždy si to bude pamatovat. Pak najednou zmizela. Až do loňska, kdy dělala porotkyni v další řadě americké SuperStar.
Když letos vydala spolu s Pittbullem taneční vypalovačku On The Floor a následně celou desku Love? (recenze), měla po osmi letech cestu na vrcholy hitparád opět otevřené. Uvidíme, na jak dlouho.

 

Lunetic - Turné

Co bychom to byli za bulvární okénko, kdybychom do přehledu hudebních návratů nezařadili suverénně nejkurióznější comaback letoška.
Po necelých deseti letech se pokusil o návrat nejúspěšnější český boyband Lunetic (recenze pražského koncertu). To, že nezpívá o nic lépe než v časech Terezy Pergnerové, se dalo čekat. To, že pánové už netancují tak dobře, to bychom jim také odpustili. Ale fakt, že vypadají jako tatínci na rodičovském sdružení, to nás mrzí hodně.

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama