Štítek Reklama
27. 10.2010

Zabavte Tinie Tempahovi roztržité počítače!

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Tinie Tempah - Autor fotografie: Foto EMI

Svět se zbláznil a rádia s ním. Jednadvacetiletý britský debutant, rapper Tinie Tempah, ovládl jako invaze z vesmíru půlku zeměkoule a roztančil všechny dostupné diskotéky a rádiové stanice. Ještě než se začnete domáhat zakázání jeho singlů, pojďte omrknout celý debut Disc-Overy a poslechnout si nejen elektor pecky, které oblouznily svět, ale i klidnější kousky.

Britský sympaťák Tinie Tempah, vlastním jménem Patrick Okogwu, symbolizuje mládí se všemi jeho atributy. Do singlů Pass Out, Frisky nebo Written In the Stars nacpal veškerou drzost, svěžest a nadšení moderními technologiemi, což je… paradoxně asi ten největší problém. Taneční melodie se na jeho debutu Disc-Overy prolíná s hip-hopem, tu a tam se zjeví 8-bit nebo D´n´B prvky.
Kdo nemá doma celé album, možná nepozná, že Frisky nebo Pass Out jsou v kontextu všech tracků jen otravnou změtí elektronických pazvuků.

Poslechněte si Pass Out

V tomhle směru je Tempah tak trochu nafouklou bublinou, která ukazuje jednu (a pro nás bohužel méně zajímavou) stranu talentovaného muzikanta. Disc-Overy totiž kromě singlových kousků skrývá i pocitově příjemnější skladby (Just a Little nebo méně elektronicky náročnou Illusion) a hlavně zajímavé hosty. Tinie sám se stará jen o rap a kde si Tinie Tempahs ním nevystačí, tam přichází šance pro jiné. V singlu Written In the Starstak intonuje Eric Turner, v cukrové Invincible obstarala ženský hlas Kelly Rowland, ve zvukově předimenzované Wonderman zpívá diskopopová princezna Ellie Goulding a v závěrečné Let Go (poslechněte si) zase slyšíme sytý a naléhavý hlas Emeli Sandé. Největší pochvalu si zaslouží posledně jmenovaná; její hlas do skladby skvěle sedne a výhodu má i v tom, že se ni po předchozích dvanácti skladbách nedostalo tolik umělohmotných zvuků.

Let Go je jasným příkladem, že méně bývá dost často mnohem více, a v případě britského debutanta to platí dvojnásob. I nápad s Emeli Sandé jako černým koněm na závěr se vyplatil víc než zaměstnání roztržitých počítačů jako v případě singlů. Podobně jako měli producenti v čele s LabyrinthemIshi krotit klikání na různá udělátka, tak si mohli ve finále odpustit i vykrádačku známého hitu Ain´t No Sunshine od Billa Witherse předělaného do skladby Snap (poslechněte si). A nezkoušejte mi tvrdit, že tam tu melodii neslyšíte.

Poslechněte si, co o Disc-Overy říká sám Tinie, který je z úspěchu alba zaskočený stejně jako my

http://www.music-news.com/showreview.asp?H=Tinie-Tempah%3Cbr-/%3ETinie-Tempah&nReviewID=6400

Při nabízení ochutnávkových singlů se měli Tinieho producenti soustředit na větší hudební rozptyl. Představit rapperovu druhou tvář se jim částečně povedlo jen ve Written In the Stars (koukněte na klip), která ukazuje přívětivější zvuk alba.
Tinie Tempah: Disc-OveryMinus v mediální prezentaci ale dokáží vykompenzovat zmínění hosté a příslib do budoucna, který z alba čiší. Pokud se totiž Tiniemu podaří zredukovat změť zbytečných zvuků a ve prospěch melodie a harmonie vykřesat víc z vlastního talentu, bude jeho další deska jistě lepší než sedmdesátiprocentní.

Tinie Tempah - Disc-Overy
Vydavatelství: EMI
Celkový čas: 44:45
Seznam skladeb: Intro, Simply Unstoppable, Pass Out, Illusion, Just a Little, Snap, Written in the Star, Frisky, Miami 2 Ibiza, Obsession, Invincible, Wonderman, Let Go

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama