Štítek Reklama

Interpreti Robin Král a Jan Lstibůrek

Robin Král a Jan Lstibůrek

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Jan Lstibůrek a Robin Král

Místo narození Praha, Česká republika
Žánry Alternative
Weby skladatele www.blazinec.net
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Robin Král a Jan Lstibůrek
Oblíbená skladba

David Koller je normální člověk, protože si do lednice nedává mlíko naležato. Kristýna Kudrnáčová potřebuje každejch pár hodin alespoň jeden zářez, protože je nymfomanka. Marek Eben si všechno zaznamenává, protože to možná prožile ještě jednou. A Ewa Farna? Ta je hned čtyřikrát autistka.

Ne, nezbláznili jsme se. To jen dvojice Robin Král - Jan Lstibůrek dala na jaře roku 2012 dohromady netradiční cédéčko Blázinec. V sedmnácti skladbách o duševních chorobách se vystřádalo čtrnáct zpěváků, kteří na sebe vzali roli neurotika, bulimičky nebo pedofila. Anebo taky - tak jako Xindl X - automutilanta, tedy člověka, který se v přímým přenosu/kousne do nosu.

Král ani Lstibůrek se přitom mezi psychotické pacienty neřadí, pouze je zaujalo téma, které, jak říká Král, mají lidi společné. "Zpětně mi přijde, že psychické choroby byla docela logická volba. Nepojali jsme to ostatně jako žádné obludárium. Jsou to jen více či méně přeexponované pocity a tendence, které má každý s nás v sobě," popisuje album.

Král už od gymnázia píše básničky a psaní se věnuje dodnes. Se skladatelem Lstibůrkem se seznámil na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde jeden studoval textařinu a druhý skladbu. Před Blázincem spolu dělali na několika písničkách, například pro Toxique nebo pro Lstibůrkovu manželku, zpěvačku Petru Páchovou, Bázinec je ale jejich první velký společný projekt. Spolu také obvolávali zpěváky, jejichž hlas a přednes by k jednotlivým "úchylkám" nejlépe seděl. A které mají oba rádi.

"Před začátkem celého natáčení, ve chvíli, kdy už byly všechy pásničky hotové, jsme si sedli k prázdnému papíru a napsali jména všech zpěváků, kteří nás nějakým způsobem zajímají. Pak jsme je bez zábran přiřazovali k našim písničkám. Že už to není legrace, jsme si začali uvědomovat až ve chvíli, kdy jsme písničku poslali čtvrtému z nich a oni nám postupně začali potvrzovat, že do toho jdou," usmívá se Král.

Hravé, nikterak agresivní Královy texty zhudebnil Lstibůrek tak, že působí jako rovná startovní čára pro každého z vybraných zpěváků. Žádná apriorní "folková písnička" pro Tomáše Kluse - pedofila nebo nová vlna pro Báru Basikovou alias Maniodepresi; v Blázinci se výraz zpěváků odráží netradičně a v mnoha případech i nečekaně.

Přečti si

Články | Rychlovky

Kam vyrazit

Kam vyrazit

Videa interpreta Robin Král a Jan Lstibůrek
    Autor: hana-slivova

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama