Štítek Reklama
26. 5.2014

Pražská konference o popu Nouvelle Prague dostala evropskou cenu

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Konference Nouvelle Prague - Autor fotografie: Michal Rejzek

Konference o hudebním průmyslu a podmínkách pro začínající kapely Nouvelle Prague, která se v Česku konala loni na podzim poprvé, dostala cenu Best New Showcase festival. V soutěži hlasovalo více než 3000 delegátů, pražská akce porazila řadu spolukandidátů z celého světa.

Cenu získal Nouvelle Prague během posledního večera prestižního festivalu pro nové kapely The Great Escape v anglickém Brightonu, při kterém proběhlo každoroční vyhlášení vítězů festivalových cen Yearly Music Convention Awards 2014.

“Zájem o Nouvelle Prague byl patrný nejen z nominací a záverečného ocenění, ale i během celých tří dnů trvání brightonské akce, kdy byl Nouvelle Prague často obsahem neformálních rozhovorů. Zjistili jsme taky, že někteří delegáti pořád nosí visačky nebo bundy s naším logem,” říká  ředitel Rock for People a spoluzakladatel Nouvelle Prague Michal Thomes, který na The Great Escape vybíral kapely pro letošní showcase stage Rock for People.

“Kromě vybudování platformy pro setkávání profesionálů však máme radost, že se podařil i druhý hlavní smysl akce, tedy promo nových talentovaných kapel, z nichž například australští Money for Rope díky své účasti na Nouvelle Prague hráli nejen na The Great Escape, ale mají na letošek zabookované celé evropské turné." dodává.

Na The Great Escape 2014 letos vystoupilo na 300 kapel včetně Klaxons, Kaiser Chiefs či Exampla.

Nouvelle Prague letos proběhne ve dnech 7.-8.listopadu opět v prostorách pražského pivovaru Staropramen, účast na konferenci stojí do 1. června 990 korun, pak se zvyšuje na 1190 Kč. Cena vstupenek na festivalovou část bude oznámena současně se zveřejněním prvních jmen festivalového line-upu. (red)

 

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama