Štítek Reklama
5. 6.2015

Štve vás nenávist a násilí? Složte o tom písničku pro HateFree Culture!

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

HateFree Culture - Autor fotografie: Facebook projektu

Nebaví vás nenávist a násilí? Nemáte předsudky, ale máte kapelu a píšete si vlastní skladby? Pak se přihlašte do výzvy Slož To! projektu HateFree Culture.

HateFree Culture hledá písničky, které reflektují témata jako rasismus, xenofobie, extrémní nacionalismus, pravicový radikalismus, násilí z nenávisti, předsudky, vzájemné soužití nebo respekt a nedostatek tolerance vůči příslušníkům menšin. Skladby by měly mít potenciál téma citlivě otevřít, tlumit napětí a konflikty ve společnosti a přispívat k dobrému soužití.

Jestli takovou skladbu dokážete složit, přihlašte ji přes mail song@hatefree.cz do 31. července 2015. Podrobné podmínky jsou tady.

O nejlepších skladbách rozhodne porota složená z umělců, zástupců HateFree Culture a TV Óčko v září. Autoři tří vybraných skladeb dostanou možnost je na náklady pořadatele natočit jako sing ve studiu. Vítězná skladba navíc dostane profesionální klip. Vítězné písně se zároven stanou součástí projektu HateFree Culture.

HateFree Culture je iniciativa, která reaguje na dlouhodobý narůst negativních postojů vůči některým skupinám obyvatel České republiky - Romům, muslimům a dalším cizincům a menšinám a také na zvyšující se toleranci vůči radikálním a násilným řešením. Projekt realizuje Agentura pro sociální začleňování.

Proti nenávisti a xenofobii dlouhodobě vystupuje i písničkář Bonus alias Martin Tvrdý

 

 

Fotogalerie

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama