12 zážitků, které pochopí ti, kdo navštěvovali mateřskou školku

Redakce

Začít chodit do školky znamená pokračovat v domácí zábavě, ale s novými kamarády a v novém prostředí. Bezstarostnost, honičky a schovka - na druhé straně první konflikty. Pro většinu krásná léta, která si už ani pořádně nepamatujeme a přitom jsme se tam naučili to postatné.

 1. Nikdo vás moc nesoudil a málokdo odsoudil. Třeba narvat si pastelky do nosu a uší a když to nestačilo, tak i ostatním dětem, a byla tu zábava. Paní učitelka se ozvala, že to nemáte dělat, ale když si nic nevypíchnete, tak se nic nespolečenského neděje.
 2. Žádání o ruku bez důsledků. Líbí se vám? Seznámit se ráno na pískovišti a už odpoledne můžete být bez zábran školkově svoji. V dospělosti jsou rychlolásky a rychlosvatby tohoto charakteru vzácnější a někdy po jedné strávené noci i poněkud vynucené.
 3. Siesta každý den. Zajímavé, že ve školce po obědě ne a ne usnout. A v práci ne a ne se probudit.
 4. Omalovánky. Jejich psychoterapeutický dopad je v dospěláckém životě nedoceněn. A jak jsme byli hrdí, že jsme ani jednou nepřetáhli! A slunce mohlo mít klidně zelenou barvu.
 5. Ťěšení se na konec. Vytahovat se nad ostatní, že dnes už jdu domů po o. A pak maminka nepřišla. A když přišla, tak jako poslední.
 6. Žádné známky. Oproti škole byl čas strávený ve školce bez forem útisku, jako je žákovská knížka, známky a poznámky.
 7. Chlapeček s holčičími bačkůrkami nepohoršoval ostatní, nanejvýš sebe. A taky vám okolí ještě tolik netlačilo, že oblečení musí být jen značkové.
 8. Chceš se se mnou kamarádit? Sladké pokusy o úpřimné seznámení jsou v pozdějším věku brány jako stalking nebo jiná forma úchyláctví. (vybavte si třeba diskotéku) Ve školce vyústí nanejvýš v bitku na prolézačce.
 9. Konflikt ohledně lopatičky. (nebo čehokoliv jiného) Násilí v podobě tahání za vlasy a hrubá nadávka: „Ty blbečku!“. V porovnání třeba s vyhazovem z práce se přetahování o lopatičku zdá malicherné. I když při pohledu na naše politiky lopatička jako by dostávala nový význam.
 10. Kdy jste naposledy malovali a třeba jen prsty?
 11. Plastelína. Kdy jste naposledy něco modelovali a pak třeba snědli?
 12. Kdy jste naposledy viděli hrdost v očích vašich rodičů byť jen za nakresleného slona nebo pochvalu od paní učitelky?

10 důvodů, proč nezačínat jógu: Bolesti a erekce vás neminou

Co o vás prozradí datum narození?