8 detoxikačních potravin, které prostě musíte zkusit

Redakce

Léto je tu a vy se na poslední chvíli snažíte zbavit pár kil navíc či pročistit své tělo? Máme tady pro vás výborné potraviny, které vám pomohou.

  1. Grep – Ovoce, které čistí trávicí systém a také zabraňuje vzniku ledvinových kamenů. Obsahuje nízký počet přírodních cukrů a také velmi málo kalorií.
  2. Brokolice – Zelená zelenina plná antioxidantů, které mají blahodárné účinky pro naše tělo. Nejen, že ho čistí, ale také obsahují enzymy, které zrychlují náš metabolismus. Pokud však chcete mít z brokolice co nejvíce živin, tak ji jezte syrovou.
  3. Brusinky – Brusinky jsou skvělou prevencí proti zánětu močových cest, ale také vaše tělo zbavují toxinů.
  4. Červená řepa – Řepu můžete jíst jak syrovou, tak vařenou, protože i tak obsahuje mnoho důležitých a prospěšných živin. Má mnoho antioxidantů, které naše tělo velmi potřebuje.
  5. Česnek – Česnek je lékem na všechno. Alespoň babičky to tak říkají a nejsou od pravdy daleko. Je totiž plný síry, která naše tělo čistí. Má však také antibiotické účinky.
  6. Citron – Citron je zdrojem vitaminu C a také gluathionu, což je látka potřebná pro detoxikaci jater. Zbavuje tak tělo chemických látek.
  7. Slunečnicová semínka – Nejen, že jsou skvělé jen jako svačinka, ale také detoxikují játra a ty jsou tak díky tomu zdravější. Zbaví tělo škodlivých látek a také brání ukládání cholesterolu v těle.
  8. Zelí – Zelenina plná síry, která pomáhá nejen na trávení a zrychlení metabolismu, ale také čistí tělo od toxinů.

6 zdravotních benefitů, které obsahuje baby špenát

9 věcí, které pochopí ti, kteří milují vaření