Akustická Chumbawamba přijede s novou deskou

Lubos-Prochazka

Pamatujete si největší hit druhé poloviny devadesátých let, vypalovačku Tubthumping? Nikdo jí moc nerozuměl, ale všechny hrozně bavila. Přesně za týden se do Prahy vrátí autoři skladby, kapela Chumbawamba. Tentokrát v Lucerna Music Baru akusticky zahraje z nové desky ABCDEFG, která vyšla letos v březnu.

Tehdy, v roce 1997, kdy svět obletěla hitovka Tubthumping z desky Tubthumper, byla Chumbawamba "ještě" punkrockovou kapelou kapelou. Posledních šest let, po odchodu několika členů, ale kapela hraje spíš bez elektrických zvuků. "Nebylo to žádné drama, nějaké folkové písničky jsme měli už předtím. Vždycky jsme měli rádi akustickou hudbu a připadalo nám to jako cesta, jak se posunout dál. Když stárneš, stačí ti být tišší. Zdálo se nám to důstojnější vzhledem k našemu věku," komentovala v rozhovoru pro Kouli zpěvačka Jude Abott stylovou změnu.

Rozhovor na Kouli – Chumbawamba: Tubthumping? Bylo to zábavné, divné, zajímavé a skvělé

Příběhy o politice, dějinách a filozofii
Chumbawamba vznikla v roce 1981 v Armley, poblíž britského Leedsu. Debut přišel o čtyři roky později se singlem Revolution. Od té doby vydala kapela patnáct řadových alb. Písně z toho posledního představí právě na koncertu v Lucerna Music Baru. Support obstará písničkářka Bettina Schelker ze Švýcarska.

Schválně, zazní na koncertě skladba Give the Anarchist the Cigarette z alba Anarchy, jak si přál v rozhovoru s Jude Abott redaktor Koule Jiří Vaněk?

Podívejte se na nejslavnější hit kapely Chumbawamba Tubthumping

Chumbawamba
Kdy:
14. května 2010
Kde: Lucerna Music Bar, Vodičkova 36, Praha 2
Čas: 18.30
Vstupné: 300 Kč v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, 400 Kč na místě

Témata:, ,